Piosenkarz BIGBANG wciąż jest na oddziale intensywnej terapii z powodu przedawkowania leków uspokajających.

[AKTUALIZACJA 13.06.2017 r.] T.O.P zawieszony w służbie wojskowej. Obecnie przebywa w klinice psychiatrycznej

Choi Seung Hyun został przewieziony do szpitala we wtorek 6 czerwca o 00:34 KST. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. YG Entertainment w oficjalnym oświadczeniu poinformowało, że Seung Hyun’a znaleziono nieprzytomnego w Seoul Metropolitan Police Agency w Yangcheon-gu. Później policja zaprzeczyła jednak, aby stan piosenkarza był krytyczny. Jako oficjalny powód podano przedawkowanie leków uspokajających. Dzień później, na konferencji prasowej w Womans University Medical Center lekarze potwierdzili, że piosenkarz wciąż jest w śpiączce.

„Podejrzewamy, że pan Choi zażył zbyt dużo leków benzodiazepinowych. […] Cierpiał na niedotlenienie ze względu na niski poziom tlenu i wysoki dwutlenku węgla”, wyjaśniali lekarze. Zanotowano u pacjenta także wysokie ciśnienie tętnicze (140/108 mm Hg), wysokie tętno (128 razy na minutę), hiperkapnię (podwyższone ciśnienie dwutlenku węgla we krwi) i niewydolność oddechową. „Wprowadziliśmy niezbędną opiekę medyczną, ponieważ uważaliśmy, że jego stan jest krytyczny. Został przyjęty na oddział intensywnej terapii o 4:50 KST”, mówili lekarze podczas konferencji. Według nich, stan Seung Hyun’a jest wciąż „skrajnie zły”. Po przyjeździe do szpitala nie reagował na bodźce świetlne, a jedynie na mocniejsze stymulacje.

Eksperci powiedzieli, że tego ranka zdrowie Choi Seung Hyun’a poprawiło się, ale wciąż jest w śpiączce. „Jeżeli jego stan polepszy się, będziemy prowadzić leczenie w konsultacji z oddziałem neurologicznym i zdrowia psychicznego”.

W kwestii sporu rodziny rapera i policji co do stanu Seung Hyun’a w czasie przyjazdu do szpitala, lekarze stwierdzili, że w tym przypadku powstało duże nieporozumienie. „Przytomności nie można było dokładnie stwierdzić z powodu dużej ilości wypitego alkoholu przez pacjenta”, wyjaśnili.

Wcześniej tego dnia, matka T.O.P oznajmiła, że podczas przyjazdu na oddział intensywnej terapii, jej syn był nieprzytomny. Tę informację potwierdził też lekarz. Tym samym zaprzeczyło to oficjalnym oświadczeniom policji, gdzie zawarto informację, że Seung Hyun nie był w stanie krytycznym. Według nich, piosenkarz po prostu odsypiał zażycie większej dawki medykamentów uspokajających, ponieważ zawierały środki wspomagające zasypianie.

„Badania medyczne wykazały, że Choi nie miał poważnych problemów i reaguje na swoje imię lub szczypanie. Kiedy był transportowany do szpitala, nie używano do tego noszy, zrobił to z pomocą innych osób”, powiedziała policja. Dzień później lekarze podczas konferencji mówili jednak, że piosenkarza „wniesiono, gdzie jedna osoba trzymała go za górną część ciała, a dwie za dolną”.

Dzień przed tym zdarzeniem, T.O.P został oskarżony o zażywanie nielegalnych substancji. Podejrzewany jest o czterokrotne palenie marihuany w swoim domu w Seulu w październiku 2016 roku razem z 21-letnią trainee Han. Prokuratura domniemywa, że Seung Hyun użył marihuany, jak i liquidu konopii do e-papierosa.

Oskarżona Han była uczestniczką programu MBC „The Star Audition: The Great Birth” w 2012 roku. Chociaż nie wygrała, zdobyła dużą popularność i wiele propozycji od wytwórni muzycznych. Policja zatrzymała ją w marcu tego roku. Zarzucono jej trzykrotne użycie konopii w liquidzie do e-papierosa. Han powiedziała, że zdobyła substancje od Choi Seung Hyun’a.

Na początku T.O.P zaprzeczył oskarżeniom. Jednak po pozytywnym teście na obecność marihuany, raper powiedział, że palił substancję tylko dwa razy. Nie przyznał się do użycia liquidu.

Marihuana jest zakazanym środkiem w Korei Południowej. Za jej użycie można być skazanym do pięciu lat więzienia lub zapłacić grzywnę do 50 milionów wonów (około 44,640 tysięcy dolarów).

Choi Seung Hyun odbywał swoją służbę wojskową jako policjant w Seulu od lutego tego roku. Wszyscy sprawni fizycznie mężczyźni muszą odbyć co najmniej 21-miesięczną służbę w armii przed 35. rokiem życia. T.O.P pracował na posterunku policji w Gangnam, ale po oskarżeniu został przeniesiony do innego korpusu. Jego okres służby został zawieszony do momentu decyzji sądu. Jeżeli zostanie skazany na więcej, niż 18 miesięcy, zostanie wyrzucony z wojska.

 

źródło: (1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8)(9)

Jeden komentarz “T.O.P nadal w szpitalu. „Jest w skrajnie złym stanie””

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.