Raper BIGBANG opuścił oddział intensywnej terapii w Ewha Womans University Medical Center.

Choi Seoung Hyun 9 czerwca opuścił szpital Ewha Womans University Medical Center po kilku dniach leczenia. Raper dotychczas przebywał na oddziale intensywnej terapii po tym, jak 6 czerwca zapadł w śpiączkę po przedawkowaniu leków uspokajających. O 14:30 KST pojawił się przed szpitalem na wózku inwalidzkim. Na wiele pytań mediów odpowiedział krótkim „przepraszam”, zanim wsiadł do ambulansu (możecie zobaczyć to na poniższym filmie). Został przetransportowany do nieznanej mediom kliniki psychiatrycznej, gdzie otrzyma odpowiednie leczenie. 

„Nasz szpital nie miał wolnego jednoosobowego pokoju na oddziale psychiatrycznym, więc postanowiliśmy przenieść pana Choi do innej placówki”, powiedział oficjalny reprezentant szpitala Ewha Womans University. Eksperci, którzy wypowiedzieli się podczas dokumentu przygotowanego przez telewizję SBS stwierdzili, że „przedawkowanie było intencjonalne i nie jest uznawane za emocjonalnie normalne”. Według nich, interwencja psychiatryczna jest konieczna.

Wcześniej tego samego dnia, T.O.P został oficjalnie zawieszony w służbie wojskowej po oskarżeniu o wielokrotne palenie marihuany. To obowiązkowa procedura policyjna w przypadku, gdy jeden z jej sierżantów jest podejrzewany o zbrodnie karalne.

„Choi będzie natychmiastowo odesłany do domu”, powiedział reprezentant Seoul Metropolitan Police Agency. „Zawiesiliśmy go od wykonywania jego obowiązków po otrzymaniu oryginalnego aktu oskarżenia od prokuratury”, dodał.

Okres służby w armii T.O.P został zawieszony do momentu ogłoszenia werdyktu przez sąd. Jeżeli kara przekroczy 18 miesięcy pozbawienia wolności, zostanie on wydalony z wojska. W przypadku innej decyzji, artysta zostanie poddany rewizji mającej zdecydować, czy nadaje się do wznowienia działalności w policji. Jeżeli opinia będzie negatywna, T.O.P będzie zmuszony zdokończyć okres wojskowy jako pracownik służby publicznej.

Poprzedni artykuł: [07.06.2017 r.] T.O.P nadal w szpitalu. „Jest w skrajnie złym stanie”

 

źródło: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.