Kolejny singiel BTS okrył się złotem amerykańskiej organizacji.

W nocy z 14 na 15 sierpnia czasu polskiego media obiegła informacja o kolejnym sukcesie Fake Love BTS. Piosenka otrzymała certyfikat Recording Industry Association of America (RIAA) i pokryła się złotem w USA. To trzeci kawałek zespołu, który może się tym pochwalić. Wcześniej udało się to remixowi MIC Drop DNA. Więcej pisaliśmy o tym w tych artykułach:[MIC DROP][DNA]

Do uzyskania złota potrzeba 500 tysięcy specjalnych jednostek. W wydaniach cyfrowych jako jedną z nich liczy się każde sprzedane pobranie albo 150 odtworzeń audio/wideo. RIAA wydaje certyfikaty po wcześniejszej prośbie wytwórni i sprawdzeniu, czy zostały spełnione powyższe warunki. 

BTS to jedyna k-popowa grupa, która może pochwalić się takim sukcesem. Pierwszym koreańskim artystą, który go otrzymał, był jednak PSY. Jego hit Gangnam Style w grudniu 2013 roku zdobył pięciokrotne multi-platinum.

Przypomnijmy, że Fake Love to tytułowa piosenka „Love Yourself: Tear”, trzeciego pełnego albumu BTS. Krążek po premierze mógł pochwalić się świetnymi wynikami na koreańskich i światowych rankingach muzycznych (więcej o tym TUTAJ). Płyta znalazła się na szczycie listy Billboard 200, a jej główny kawałek w TOP10 notowania Hot 100.  Rozszerzona wersja wydawnictwa, „Love Yourself: Answer”, ma ujrzeć światło dzienne 24 sierpnia. BTS rozpoczęło już promocję albumu, którą możecie śledzić TUTAJ.

 

źródła:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.