Boysband może pochwalić się nowymi certyfikatami od amerykańskiego zrzeszenia.

Recording Industry Association of America (RIAA) przyznało BTS dwa nowe certyfikaty. Remix MIC Drop wydany we współpracy ze Steve’em Aoki i Desiignerem został okryty platyną, a album „Love Yourself: Answer” złotem. Bangtani są zatem aktualnie jedynym koreańskim zespołem z platynowym singlem oraz pierwszym k-popowym artystą, którego płyta otrzymała wyróżnienie RIAA.

Przypomnijmy, że w lutym tego roku wspomniane MIC Drop otrzymało złoto od zrzeszenia. W ślad za nim poszły zarówno DNA (też w lutym) oraz Fake Love (w sierpniu). Więcej o tych wyróżnieniach znajdziecie, klikając w tytuł każdej z piosenek. Warto dodać także, że pierwszym koreańskim artystą, który mógł pochwalić się certyfikatem RIAA był PSY. Jego hitowe Gangnam Style w grudniu 2013 roku okryło się pięciokrotną multi-platyną.

Do uzyskania przez piosenkę platynowej nagrody potrzeba miliona specjalnych jednostek. Jeśli chodzi o wydania cyfrowe, jako jedną z nich liczy się każde sprzedane pobranie albo 150 odtworzeń audio/wideo. Żeby pokryć się złotem płyta musi zdobyć natomiast 500 tysięcy jednostek. W przypadku albumów jako jedną uznaje się: pojedyncze fizyczne, bądź cyfrowe sprzedanie krążka; dziesięć pobrań piosenek z płyty albo 1500 odtworzeń audio/wideo. RIAA wydaje certyfikaty po wcześniejszej prośbie wytwórni i sprawdzeniu, czy zostały spełnione powyższe warunki. 

 

źródło:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.