Najnowszy singiel BTS otrzymał platynowy certyfikat od amerykańskiego zrzeszenia muzycznego.

Boy With Luv to piąta piosenka Bangtanów, która może pochwalić się nagrodą od RIAA (Recording Industry Association of America – przyp.red.), jednak to drugi raz, kiedy numer zespołu okrył się platyną. Wcześniej udało się to jedynie remiksowi MIC Drop. Złotem od zrzeszenia zostały wyróżnione natomiast DNA, Fake Love oraz IDOL razem z albumem “Love Yourself: Answer”. (więcej szczegółów po kliknięciu w tytuł kawałka). 

BTS to nadal jedyny koreański zespół, który może pochwalić się certyfikatami RIAA. Przypomnijmy, że pierwszym koreańskim artystą, który otrzymał takie wyróżnienie był PSY. Jego hitowe Gangnam Style w grudniu 2013 roku okryło się pięciokrotną multi-platyną.

By piosenka mogła pokryć się platyną potrzeba miliona specjalnych jednostek. Jeśli chodzi o wydania cyfrowe, jako jedną z nich liczy się każde płatne pobranie albo 150 odtworzeń audio/wideo. Warto dodać, że RIAA wydaje certyfikaty jedynie po wcześniejszej prośbie wytwórni i sprawdzeniu, czy zostały spełnione powyższe warunki.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Big Hit Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.