Jak sprawić, żeby inni poczuli zgromadzone w nas pokłady emocji? Recepty na to zdają się szukać członkowie HOONS – duetu zdecydowanie zasługującego na Waszą uwagę. Artyści pragną traktować muzykę jak pamiętnik i szczerze rozmawiać przez nią z fanami. Sprawdźcie, jak się im to udaje!

Duet Lee Sang Hoona (wokal) i Lee Jong Hoona (pianino) zadebiutował w 2016 roku z bardzo minimalistycznym I Am To You. Delikatna melodia pianina, wzbogacona w drugiej części utworu wiolonczelą, to zaledwie tło dla emocjonalnego wokalu. Cały klimat numeru idealnie odzwierciedla się w tekście, mówiącym o złamanym sercu oraz miłości, której nie odważyliśmy się spróbować. W debiutanckim singlu HOONS starało się przekazać swój przepis na karierę muzyczną – chcą oni bowiem traktować piosenki niczym pamiętnik dla swoich uczuć.

Niecałe pół roku później muzycy podzielili się z publicznością drugim singlem, 내가 싫어진 거 알아 (co można przetłumaczyć jako Wiedziałem, że mnie nienawidzisz – przyp.red.), który został nagrany w podobnym stylu do debiutanckiego kawałka duetu. Główną rolę ponownie gra tutaj pełen zaangażowania i emocji wokal Sang Hoona. Pianino nie schodzi jednak na dalszy plan, a uwypukla uczucia zamknięte w śpiewie oraz gładko prowadzi nas przez całą kompozycję. Zobaczcie koniecznie szczególny występ na żywo z utworem:

W tym samym roku premierę miał mini-album złożony z dwóch dotychczasowych wydawnictw artystów oraz z jednego nowego kawałka. W Good Night usłyszeliśmy jednak lekko inną wersję muzyków. Z minimalistycznych ballad przechodzimy tutaj do numeru zbliżonego bardziej do R&B. Słowa piosenki skupiają się wokół specjalnego momentu w ciągu dnia, kiedy na niebie widać zarówno słońce, jak i księżyc. Daje to wrażenie, że nawet najbardziej różne od siebie osoby, mogą kiedyś się spotkać oraz żyć w harmonii. Do Good Night nagrano dwie wersje teledysku – kinową i performance. Tą pierwszą zobaczycie poniżej:

Na późniejszym krążku „90 BPM” HOONS ponownie eksperymentuje z innymi brzmieniami. EP to składanka poprzednich kompozycji, wzbogacona dwoma nowymi kawałkami. Trudno ukryć, że oba definitywnie zasługują na Waszą uwagę. Otwierające płytę I C U pokazuje pozytywniejszą stronę twórczości duetu. Poznajemy tu historię przyjaźni, która powoli przemienia się w coś więcej. W obliczu rosnącej miłości nie czujemy niczego innego niż ekscytację i budującego napięcia oczekiwania.

„90 BPM” miało swoją premierę wiosną, nic dziwnego zatem, że drugi nowy utwór z płyty również krąży wokół tematyki zakochania i miłości. W Begin-us muzycy prezentują opowieść o początku znajomości, który jest zaledwie zalążkiem głębszego uczucia. Główny bohater piosenki wyznaje jednak, że codziennie jego wybranka staje się dla niego ważniejsza. Warto zauważyć, że w kompozycji użyto także kilku elementów elektroniki, co jest nowością w twórczości HOONS.

W wakacje 2018 roku usłyszeliśmy kawałek, który stał się najpopularniejszym wydawnictwem duetu. Sweet & Salty, Sweet & Salty to numer w stylu bossa nova, który mówi o miłości w wyjątkowy sposób. Opowiada on bowiem, że ważnym elementem każdego związku jest jedzenie. Gdy kochankowie się poznają, często goszczą w wielu restauracjach, a wspólne posiłki zbliżają ich do siebie. 

Wydane w lutym 2019 Falling Star staje się łączyć wszystkie dotychczasowe doświadczenie muzyczne HOONS w jedno. W utworze słychać bowiem wokalne spektrum emocji z początkowych kawałków muzyków, jednak melodia stała się bardziej rozbudowana niż chociażby w I Am To You. Warto zauważyć, że w Falling Star oprócz Sang Hoona śpiewa również uczestniczka szóstej edycji K-pop star, Kim Yoon Hee.

Najnowszym wydawnictwem HOONS jest singiel zaprezentowany fanom w kwietniu 2019. We May Know to delikatny, wesoły kawałek, który, chociaż wydany wiosną, przygotowuje na nadchodzące wakacje. Przekazuje poza tym historię, z którą może utożsamić się wielu słuchaczy. Główny bohater piosenki nagle zdał sobie sprawę, że zakochał się w swojej najlepszej przyjaciółce. Nie spodziewał się tak mocnego uczucia, jednocześnie jednak cieszy się z takiego obrotu sprawy.

 

Jeśli zainteresowała Was twórczość HOONS możecie śledzić ich dalsze kroki na Facebooku i Instagramie.

 

źródło:(1)(2)(3)(4)(5)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook HOONS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.