W koreańskich mediach pojawiły się oświadczenia założycieli obu firm o fuzji.

Source Music, wytwórnia m.in. GFRIEND, od teraz jest częścią Big Hit Entertainment. W koreańskich mediach 29 lipca pojawiło się oświadczenie agencji o fuzji dwóch firm. Czytamy w nim, że w planach jest “pozostawienie kierownictwa Source Music, by zachować jej unikatowy kolor i niezależność”. Bang Si Hyuk, właściciel Big Hit, wyraził zadowolenie z postępu rozmów pomiędzy dwiema wytwórniami. “Big Hit i Source Music zdecydowało się na fuzję ze względu na łączące nas filozofie dotyczące rozwoju i zarządzania naszymi artystami”, dodał.

O sprawie wypowiedział się także założyciel Source Music, So Sung Jin. “Jestem zachwycony, że staliśmy się częścią Big Hit. Uważam, że to szansa dla naszych artystów, trainee i pracowników. W szczególności wierzę, że umiejętność BH w tworzeniu globalnych artystów stanie się solidnym fundamentem dla Source Music”. Warto dodać, że w 2012 roku obie agencje współpracowały ze sobą przy debiucie girlsbandu GLAM. Grupa rozpadła się jednak trzy lata później.

Portal Newsen poinformował ponadto, że Big Hit jest w trakcie dyskusji o podobnej fuzji z inną wytwórnią. Nie podano szczegółów, jednak ma być to agencja, pod której skrzydłami działało wielu sławnych muzyków.

 

źródło: (1)
źródło zdjęć: Newsen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.