Scena muzyki alternatywnej skrywa przed nami wiele ciekawych głosów i melodii, których na próżno szukać w radio czy telewizji. Jednak nie komercyjność, a szczerość i artystyczna wrażliwość coraz bardziej intryguje słuchaczy. Idealnym przykładem tego zjawiska są bohaterowie dzisiejszego „WU”. Poznajcie Room306! 

Room306 zostało założone przez producenta FIRST AID oraz Hong Hyo Jina. Grupa od samego początku swojej kariery skupiała swoje wydawnictwa wokół płynnej, pełnej harmonii mieszanki muzyki elektronicznej z instrumentami akustycznymi. Jednak największym atutem zespołu zawsze były występy na żywo. Wydawnictwa grupy, są bowiem intrygującą fuzją wersji studyjnych z nagraniami typu one-take.

Pierwszym pełnym krążkiem muzyków jest at Doors z marca 2016 roku. Delikatny głos Hyo Jina z łatwością koi zmysły oraz zmartwienia słuchacza, zachęcając go jednocześnie do zastanowienia się nad własnymi emocjami. Pomimo, że zamysłem twórców było stworzenie bardzo personalnego oraz intymnego materiału, to dzięki użyciu języka angielskiego utwory znajdujące się na wydawnictwie sprawiają wrażenie bardziej dostępnych dla odbiorców.

 

Na powrót muzyków musieliśmy czekać dwa lata. W marcu 2018 Room306 powróciło bowiem z drugim albumem zatytułowanym „Visit”. Wydawnictwo charakteryzuje dojrzalszy, głębszy styl muzyczny, który jest efektem zbieranych podczas przerwy doświadczeń na różnych polach muzycznych. Kawałki są prostsze, bardziej minimalistyczne. Całą energię utworów znajdujemy jednak w głosie. Jednym ze szczególnie interesujących numerów jest Night Comes. Zastosowane sample tworzą harmonijną całość z subtelnymi instrumentami oraz stabilnym, harmonijnym wokalem, przenosząc słuchacza do alternatywnej rzeczywistości. 

Chociaż są to jedyne studyjne albumy jakie wydali muzycy, to warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ich występami na żywo. Bo to właśnie one są zdecydowanie najmocniejszą stroną projektu. Poniżej możecie zobaczyć Home, Blue oraz Enlighten Me w wersji live.

Od samego początku założeniem twórców było stworzenie bardziej projektu, niż stałej grupy. Pomimo tego, Room306 coraz częściej występuje na festiwalach muzycznych w Korei. W ostatnim czasie band dzielił scenę m.in. z Sophiyą, której karierę również opisywaliśmy w jednej z wcześniejszych odsłon cyklu „Wart Uwagi”. Na ten moment muzycy nie zdradzają jednak szczegółów dotyczących ewentualnego powrotu z nową muzyką.

Jeżeli zainteresowała Was twórczość Room306 możecie śledzić ich na Facebooku oraz Instagramie.

źródło: (1)

źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Room306
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.