B.I, były lider iKON, wystąpi w warszawskim klubie Stodoła. Wszystkie bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane!

B.I, który w 2019 roku opuścił zespół iKON, obecnie działa solo i wydaje własną muzykę. Aktualnie jest w trakcie swojej pierwszej trasy koncertowej po Europie. Polska to jego siódmy przystanek w ramach tournée „LOVE OR DIE”. 

 
Od czasu wydania swojego pierwszego pełnego albumu „Waterfall” w 2021 roku, B.I wywołał poruszenie w branży muzycznej dzięki różnym osiągnięciom na skalę globalną. Singiel illa illa był pierwszym teledyskiem solowego artysty k-popowego, który osiągnął 10 milionów wyświetleń na YouTube w ciągu pierwszych 24 godzin. Ponadto magazyn Time uznał jego album za jeden z najlepszych albumów k-popowych roku 2021. W marcu 2021 roku wydał charytatywny album „Midnight Blue”, gdzie cały dochód ze sprzedaży został przekazany firmie World Vision w celu wsparcia potrzebujących dzieci na całym świecie. W 2022 roku ukazał się jego mini-album „Love or Loved Part.1”, z którego pochodzi hitowy singiel BTBT z udziałem Soulja Boy i DeVity. Wersja performance tego utworu ma juz ponad 70 milionów wyświetleń. Singiel został uznany za jedną z najlepszych piosenek k-popowych 2022 roku przez Times Magazine, NME i Teen Vogue.  „To Die For” to drugi album studyjny B.I wydany w czerwcu tego roku. Na krążku znalazło się 15 pozycji, w tym współprace z takimi artystami jak m.in.: Jessi, BIG Naughty, Kid Milli i Lil Cherry.

 
B.I odegrał kluczową rolę w produkcji i pisaniu piosenek dla zespołu  iKON, to dzięki niemu powstały takie przeboje jak Love Scenario, MY TYPE czy KILLING ME. Brał także udział m.in. w tworzeniu Born Hater od Epik High, Whistle Blackpink i trzech piosenkach PSY: Bomb, Last Scene i Auto Reverse. Aktualnie wydaje muzykę pod szyldem własnej wytwórni 131 Label. 

 

źródło: materiał prasowy
źródło zdjęcia: materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.