„Television” to drugi solowy mini-album lidera Block B. W swoich nowych piosenkach muzyk nawiązuje do plusów i minusów bycia artystą. Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć o nowym krążku Zico!

Pierwszym z tytułowych kawałków albumu zostało Artist. Piosenka jest wakacyjnym hip-hopowym trackiem, który ma wprawiać nas w dobry nastrój. W tekście Zico mówi, że każdy z nas jest artystą. Zwraca też uwagę na długotrwały wymiar sztuki, która może przetrwać dłużej niż my. W klipie do Artist, oprócz rapera, pojawia się również U-Kwon z Block B.

Inną stronę bycia artystą pokazuje ANTI.  Zico wciela się tam w swojego własnego antyfana i sam siebie atakuje słownie oraz wytyka błędy. Wokal G. Soul’a dobrze kontrastuje z rapem lidera Block B i podkreśla styl R&B numeru.

Wszystkie kawałki z “Television” są autorstwa Zico, który zajmował się słowami, kompozycją i aranżacją utworów. W tworzeniu piosenek pomagali mu również Poptime, G. Soul i członkowie Fanxy Child: Penomeco, DEAN (jako Deanfluenza) czy Crush.

  1. 천재 (Behind The Scene)­ – numer w stylu future hip-hop, który jest w pewnym stopniu autobiografią Zico. Artysta opowiada w nim o swoim życiu, które kręci się wokół tworzenia muzyki. Mówi o poszukiwaniu inspiracji, irytacji niepowodzeniami i perfekcjonizmie.
  2. Artist
  3. ANTI (ft. G. Soul)
  4. FANXY CHILD (ft. Fanxy Child) – Zico i DEAN wykorzystali pierwszą część piosenki do cypher’a producentów SMTM6. W kawałku pojawiają się także inni członkowie Fanxy Child: Penomeco i Crush. Wszyscy opowiadają o sobie oraz o tym, co wyróżnia ich wśród innych artystów.
  5. She’s A Baby ­­– utwór wydany jako singiel w marcu tego roku. Więcej o nim znajdziecie TUTAJ.
  6. Bermuda Triangle (ft. Crush, DEAN) – kolaboracja trzech muzyków z listopada 2016. Artyści wystąpili z kawałkiem na gali MAMA. Wszystko o numerze znajdziecie TUTAJ.

W najlepszym momencie po premierze Artist znajdowało się pięciu pierwszych miejscach (Genie, Bugs, Mnet, Naver, Soribada). ANTI wskoczyło natomiast do pierwszej dziesiątki wszystkich list. Poniżej możecie sprawdzić zebrane przez nas wyniki każdego nowego kawałka z „Television”.

Na iTunes album znalazł się na czele w Finlandii, co było najlepszym wynikiem płyty. W dziennym notowaniu światowych płyt z 12 lipca „Television” było natomiast 22.

Seven Seasons podzieliło się także dodatkowymi materiałami z tworzenia krążka. Poniżej możecie sprawdzić galerię zdjęć z kręcenia klipu do Artist, którą opublikowano w serwisie Star Naver.

 

źródło:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.