Członkowie boysbandów stworzą tymczasowy wojskowy zespół. Grupa ma pojawiać się na wielu eventach związanych bezpośrednio z armią.

Seunghoon z WINNER, Ken z VIXX, Suho z EXO, L z Infinite oraz Zico z Block B utworzą wspólnie tymczasowy zespół muzyczny na potrzeby armii. Jak informuje rzecznik Sił Zbrojnych Korei Południowej, dowództwo podjęło decyzję o zezwoleniu idolom na dowolne treningi taneczne i wokalne, jeśli nie będą one kolidowały z pełnieniem służby przez muzyków. Nowy boysband ma ocieplić wizerunek wojska oraz dać żołnierzom chwilę na wytchnienie podczas pracy. Grupa miałaby zadebiutować w maju, gdy wszyscy artyści będą mogli podjąć się tego zadania w pełnym wymiarze. Nie znamy jednak jeszcze nazwy nowopowstałego zespołu.

„Uważamy, że rozrywka łączy wiele grup społecznych, a te, chcąc nie chcąc spotykają się ze sobą podczas poboru”, powiedział rzecznik Sił Zbrojnych na specjalnej wirtualnej konferencji prasowej. „Chcemy dać żołnierzom trochę odetchnąć w tych ciężkich czasach i poznać się nawzajem. K-pop to nasze dobro narodowe, więc zdecydowaliśmy się czerpać z tego garściami”.

Przypomnijmy, że dotychczas na eventach wojskowych pojawiały się zazwyczaj girlsbandy, więc boysband według niektórych komentatorów może być dosyć dyskusyjną decyzją. Jednak według oficjalnego oświadczenia armii, „zespół stworzony z osób, które również odbywają swoją służbę będzie potrafił w zupełnie nowy sposób dotrzeć do żołnierzy stacjonujących w bazie”.

 

źródło:(1)(2)(3)
źródła zdjęć: Oficjalny Twitter YG Entertainment / Oficjalny Twitter VIXX / Oficjalny Twitter EXO / Newsen / Oficjalny Twitter KOZ Entertainment

 

Prima Aprilis! 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.