Muzycy poinformowali o dacie wstąpienia do armii.

Kolejni idole niebawem przejdą na hiatus z powodu obowiązku wojskowego. Tym razem szeregii koreańskiej armii zasilą Hui z PENTAGON oraz Kyung z Block B. Hui będzie drugim po Jinho członkiem grupy, który rozpocznie trening wojskowy. Wokalista PENTAGON stawi się w ośrodku treningowym 3 grudnia. Po zakończeniu obowiązkowego treningu będzie on pełnił służbę publiczną.

Park Kyung poinformował o swoim poborze za pomocą Instagrama 19 października. Tego samego dnia muzyk rozpoczął trening wojskowy. Tłumaczenie jego listu skierowanego do fanów znajdziecie poniżej:

Cześć, tutaj Park Kyung.

Jest to pierwszy post, który napisałem od [momentu opublikowania] przeprosin. Kiedy myślę o tym wszystkim, co się wydarzyło, to sądzę, że nie mogłem odetchnąć z ulgą od momentu kontrowersji z sajaegi.

Dzisiaj rozpocznę aktywną służbę wojskową.

Kiedy zobaczyłem artykuł dotyczący znęcania się, natychmiastowo opublikowałem przeprosiny. Moja niedojrzała postawa w czasach szkolnych zawsze była dla mnie zawstydzająca.

Byłem lekko zdezorientowany przez artykuły, które mieszały oskarżenia [wobec mnie], jednak przede wszystkim bardzo żałuję i przepraszam.

Spotkałem się z ofiarą i szczerze poprosiłem o przebaczenie.

Nigdy nie pozwolę sobie zapomnieć [o tych wydarzeniach].

Po ukończeniu liceum oraz studiach za granicą moje spostrzeganie świata drastycznie się zmieniło.

Jednak z powodu mojego zachowania w przeszłości, oraz tego co powiedziałem w telewizji, moje szczere zachowanie wobec fanów zostało nazwane sztucznym. To wszystko sprawia, że czuję się zestresowany oraz zawstydzony. 

Widziałem jak ludzie piszą o mnie „Jak ktoś taki jak ty może podejmować się wyjawiania ludzi, którzy stosują sajaegi? Czy ty masz jeszcze przyzwoitość?”.

Z całym szacunkiem, ale nie chcę być spostrzegany jako bohater. Moim zamiarem nie było udawanie kogoś, kto przyniesie sprawiedliwość.

Napisałem [o sajaegi], ponieważ kocham muzykę ale czuję teraz wiele wątpliwości dotyczących tej sprawy. Musiałem zebrać w sobie sporo odwagi, aby napisać wtedy o sajaegi.

Kiedy robię coś źle, proszę zwracajcie na to uwagę. Jednak proszę Was, abyście patrzyli na całą sytuację obiektywnie. Kiedy inni próbują zamazać cały obraz poprzez niszczenie osoby, która go stworzyła, a Wy będziecie patrzeć na to obiektywnie – wtedy nie będą oni w stanie zniszczyć wiadomości.

Odbędę służbę wojskową w zdrowiu – do zobaczenia.

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter PENTAGON / Oficjalny Twitter Block B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.