W świetle ostatnich kontrowersji założyciel YG Entertainment postanowił zrezygnować z pełnienia wszystkich funkcji związanych z wytwórnią.

AKTUALIZACJA: 14 czerwca 12:30

Koreańskie media obiegła również informacja, że ze stanowiska dyrektora generalnego YG Entertainment ustąpił Yang Min Suk, brat Hyun Suka. W liście do pracowników CEO agencji przeprosił za kontrowersje i podziękował za współpracę. Jako główny powód swojego odejścia podał on potrzebę wielkiej zmiany, która jego zdaniem jest potrzebna, by firma mogła podnieść się po ostatnich wydarzeniach. Wyraził także nadzieję, że jego decyzja będzie “początkiem dużej, nowej i pozytywnej przemiany dla YG”.


Oryginalny post: 
Od wybuchu skandalu związanego z klubem Burning Sun, kolejne tygodnie przynosiły różne oskarżenia dotyczące samego Yang Hyun Suka, jak i artystów wytwórni. Przypomnijmy, że główny producent YG Entertainment został oskarżony m.in o oszustwa podatkowe.

Co więcej, zaledwie dwa dni temu koreańskie media opublikowały materiał obciążający lidera iKON. B.I miał palić marihuanę oraz próbować zakupić LSD w 2016 roku. W związku z tym, raper zdecydował się opuścić zespół. 14 czerwca opublikowano także rozmowy członka WINNER, Seunghoona, z znaną jako “A” Han Soo Hee. Muzyk w rozmowie z kobietą pytał, czy ta widziała się z Hanbinem (imię B.I – przyp. red.). Soo Hee odpowiedziała, że widziała rapera około miesiąc wcześniej. Hoony poprosił ją również o rozmowę telefoniczną. Warto podkreślić, że Han Soo Hee kilka lat wcześniej została trainee  YG Entertainment, ale ostatecznie opuściła agencję. Dziewczyna była zamieszana również w skandal z T.O.P, który w 2017 roku został oskarżony o palenie marihuany. Kobieta otrzymała wówczas wyrok 4 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Wszystkie te wydarzenia doprowadziły do rezygnacji głównego producenta oraz założyciela YG Entertainment – Yang Hyun Suka. Jego oświadczenie w tej sprawie możecie przeczytać poniżej.

Poświęciłem ostatnie 23 lata mojego życia [dla] YG Entertainment. Wspieranie artystów było ogromnym zaszczytem, zaś muzyka – jedynym prezentem jaki mogłem dać społeczności oraz fanom.

 

Pomimo to, od dzisiaj zadecydowałem zrezygnować ze wszystkich obowiązków oraz pozycji łączących mnie z YG Entertainment.

 

Mam szczerą nadzieję, że żadna krzywda nie zostanie już nigdy wyrządzona artystom YG oraz ich fanom. Jest wiele wyjątkowych ekspertów, którzy są dużo bardziej utalentowani niż ja. Wierzę, że wraz z moim odejściem, mogę dać im możliwość błyszczeć jeszcze bardziej.

 

Warto dodać, że pomimo rezygnacji z pełnienia funkcji w agencji, Yang Hyun Suk nadal jest jej największym akcjonariuszem. W jego posiadaniu jest ok. 16% udziałów firmy. 

 

źródło: (1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Kpop Herald

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.