Trudno nie nazwać „Wartym Uwagi” nowego projektu BlockBerry Creative. Agencja przez rok będzie przygotowywać fanów na debiut swojego nowego girlsbandu.

LOONA (LOOΠΔ), czy też „Dziewczyna Miesiąca”, to debiutancki projekt agencji BlockBerry Creative (podwytwórnia Polaris Entertainment). Od czterech miesięcy możemy poznać dziewczęta, które w październiku 2017 stworzą nowy girlsband. Jak? Każda członkiń wyda do tego czasu swój solowy utwór. Ale to nie wszystko. LOONA to także seria kolaboracji, spotkań i filmów, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznać nową jesienną grupę. „Planujemy ujawniać nowe członkinie zespołu i po kolei pokazać ich talenty fanom”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu wytwórni z października 2016. LOONA to jednak tylko projekt, bo agencja nie zdecydowała jeszcze jak będzie nazywać się girlsband.

Akcja rozpoczęła się w październiku zeszłego roku, kiedy BlockBerry ujawniło pierwszą z członkiń zespołu, Heejin. Co ciekawe w jej pierwszym teaserze, nazwanym „Seul”, widzimy plakaty wokalistki wywieszone w gablotach na przystankach komunikacji miejskiej (KLIK). Dziewięć dni później, Heejin wydała swój pierwszy singiel, ViViD, wraz z teledyskiem. Opublikowano też akustyczną wersję kawałka.

W październiku opublikowano też pierwszy film z serii LOONA TV. Dotychczas na YouTube możemy obejrzeć ponad 60 wideo, wszystkie z angielskimi napisami. Heejin, wówczas jako jedyna znana członkini grupy, wzięła udział w kilku spotkaniach z fanami w Seulu oraz odwiedziła Paryż.

Drugą członkinię, Hyunjin, ujawniono w listopadzie. Teledysk wokalistki był nagrany w wersji 10-minutowego filmu. Kilka dni później opublikowano też jego krótszą wersję. Co ciekawe, przez pół wideo piosenka jest jedynie tłem, a wokalistka nie śpiewa jej, a słucha. Zobaczyliśmy wtedy też drugi klip – tym razem do duetu Heejin i Hyunjin, I’ll Be There. Dziewczęta świetnie bawią się w swoim towarzystwie, zwiedzając przy okazji Tokio.

Dziewczyną grudnia została Haseul. Teledysk do Let Me In kręcono na Islandii, a sama wokalistka grała w nim dwie role. Z okazji zbliżającego się wówczas Bożego Narodzenia, trzy dotychczas znane artystki pojawiły się też w zimowym utworze The Carol. Piosenka świetnie oddaje przedświąteczną atmosferę i wprawia nas w dobry nastrój. Zespół ponownie też podróżował po świecie, bo klip do The Carol nakręcono w Londynie.

Czekając na kolejną członkinię, zobaczyliśmy inne filmy z udziałem dziewcząt. Na ich profilu na YouTube pojawiła się chociażby śpiewana na żywo akustyczna wersja Around You Hyunjin, czy też dance practice Heejin do ViViD.

Z początkiem nowego roku poznaliśmy Yeojin. Razem z jej solówką, Kiss Later, Agencja wydała również dwa teledyski do duetów Heejin i Hyunjin: My Sunday i My Melody.

Warto dodać, że każdą z dziewcząt, co dobrze widać w teledyskach, reprezentuje również odpowiednie zwierzę. Dla Heejin jest to królik, dla Hyunjin kot, Haseul prezentuje się jako ptak, a Yeojin żaba. Akcję LOONA możecie śledzić na YouTube, Instagramie, Facebooku i Daum Cafe. Możecie odwiedzić też ich stronę internetową.

Razem z lutym przywitamy kolejną członkinię nowego girlsbandu Block Berry Creative.  Zainteresowały Was dziewczęta i projekt LOONA? Jeśli chcecie wiedzieć o ich dalszych losach, dajcie nam znać!

 

źródło:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.