To on stoi za hitami Bangtan Boys. Poznajcie twórcę jednego z najpopularniejszych obecnie k-popowych zespołów!

Urodzony w 1972 roku Bang Si Hyuk, znany pod pseudonimem „Hitman” Bang, początkowo był producentem wytwórni JYP Entertainment. Skończył Estetykę na Narodowym Uniwersytecie Seulskim. Stworzył pierwszy album 2AM „Saint o’Clock” (2010). Na płycie znajdziemy piosenkę Love You Hate You z udziałem chłopców z Bangtan Boys, wtedy jeszcze Bulletproof Boy Scouts. 2AM było jednocześnie pod JYP oraz Big Hit, dzięki kontraktowi z 2010 roku.


Oprócz tego, Bang w swoim dorobku ma japoński krążek 2AM „Voice” i ich hit Even If I Die, I Can’t Let You Go. Dla Rain’a wyprodykował „It’s Raining” oraz piosenkę Bad Boy. Również „Shock of the New Era” BEAST (obecnie Highlight) oraz singiel Baek Ji Young My Ear’s Candy wyszły spod rąk Hitman’a.

Artystka Lim Jeong Hee wydawała albumy dzięki wytwórni JYP, ale kilka utworów zawdzięcza też Bangowi i jego agencji. Solistka reprezentuje styl R&B i soul, a jej pierwsze występy można było zobaczyć na ulicy, z którymi piosenkarka jest kojarzona. Na swoim koncie ma też współpracę z Big Boi i Outkast. Od 2015 roku należy do Oscar ENT.


Rok 2005 był początkiem pisania nowej historii w świecie koreańskiej muzyki – „Hitman” Bang założył wytwórnię Big Hit Entertainment. W 2010 i 2011 roku agencja przeprowadziła międzynarodowy casting. Jako pierwszy do agencji dołączył Rap Monster, a następnie reszta członków BTS, które zadebiutowało w 2013 roku. Od tego momentu zespół stał się głównym silnikiem napędzającym wytwórnię. „Hitman” Bang już od początku miał świadomość potencjału, jaki niósło za sobą stworzenie hip-hopowej grupy. BTS bardzo szybko zdobył popularność na koreańskim rynku i ciągle piął się w górę, zaznaczając swoją obecność na całym świecie, trafiając chociażby na notowania Billboard.

 

Hitman doceniany jest w środowisku muzycznym, o czym świadczą jego nagrody z zeszłorocznych gal. Melon Music Awards w listopadzie zakończyło się dla niego tytułem Najlepszego Autora Piosenek i wygraną w kategorii TOP10 artystów oraz Album Roku dla BTS. Na MAMA 2016 twórca Big Hit otrzymał nagrodę dla Najlepszego Producenta Roku, natomiast Bangtan Boys wygrali kategorię Najlepszy Męski Grupowy Występ Taneczny. Z Gaon Music Awards wyszedł ze statuetką Producenta Roku, a BTS z Nagrodą Popularności V Live i Albumem Roku.

Pod jednym z teledysków TEEN TOP, No more perfume on you, znajdziemy określenie „twórcy hitów”, którego użył kanał 1theK.

Ostatnią produkcją Banga jest rozszerzona wersja „WINGS” BTS. „You Never Walk Alone” bezdyskusyjnie można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych w jego muzycznej i producenckiej karierze. Miliony wyświetleń, sprzedane egzemplarze krążka, all-kill’e i kolejne debiuty piosenek w notowaniu Billboard mówią same za siebie – Bang Si Hyuk wie jak przygotować i poprowadzić zespół do muzycznego sukcesu.

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(6)(7)(8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.