Rozszerzona wersja „WINGS” wspięła się wysoko we wielu rankingach muzycznych magazynu Billboard.

Spring Day, tytułowy singiel „WINGS: You Never Walk Alone”, zadebiutował na 15. miejscu listy “Bubbling Under Hot 100 Singles”. Jest to notowanie 25 piosenek, które nie znalazły się w głównym rankingu „Hot 100”, ale były blisko.

Magazyn zauważa, że niewiele k-popowych kawałków dotarło tak wysoko. Na listę „Billboard Hot 100” wskoczyło w historii sześć piosenek koreańskich artystów: angielska wersja Nobody Wonder Girls; Gangnam Style, Gentleman, Hangover i Daddy PSY oraz Lifted, amerykański debiut CL.

BTS podbił też notowanie światowej sprzedaży cyfrowej, „World Digital Songs Sales”. Cztery  nowe piosenki z „You Never Walk Alone” zajęły pierwsze miejsca w rankingu. Najwyżej znalazło się Spring Day, które, według informacji Nielsen Music, do 16 lutego pobrano 14 tysięcy razy. Drugie miejsce należy do Not Today z 12 tysiącami pobrań, a na następnych lokatach znajdziemy A Supplementary Story: You’ll Never Walk Alone (8 tysięcy) i Outro: Wings (6 tysięcy).

W rankingu 200 najlepiej sprzedających się albumów w USA („Billboard 200”), rozszerzona wersja „WINGS” znalazła się na 61. pozycji. W swoim artykule, magazyn Billboard zaznacza, że to czwarty krążek BTS, który tam dotarł. Wcześniej na listę wskoczyły „The Most Beautiful Moments in Life Part 2” (171. miejsce); “The Most Beautiful Moments in Life: Young Forever” (107. miejsce) i “WINGS” (26. miejsce). Sprawia to, że boysband pobił swój własny rekord ilości albumów w tym notowaniu. W historii chartu znalazły się tam płyty jeszcze 9 innych koreańskich artystów. Więcej niż jednym krążkiem w rankingu może pochwalić się jednak tylko BIGBANG i G-Dragon (po dwa albumy).

„You Never Walk Alone” zadebiutowało też na pierwszym miejscu listy „World Albums”. To trzecie zwycięstwo BTS w tym notowaniu. Wcześniej na najwyższym stopniu podium znalazły się: „The Most Beautiful Moments in Life Part 2” i „WINGS”. Warto dodać, że drugi pełny album Bangtan Boys jest na liście od 19 tygodni.

 

Więcej o promocji i „You Never Walk Alone” mogliście przeczytać u nas:

[AKTUALIZACJA] Zdjęcia promocyjne „WINGS: You Never Walk Alone” BTS!

Sesja zdjęciowa „You Never Walk Alone” zza kulis [GALERIA ZDJĘĆ]

BTS podbija rankingi z „You Never Walk Alone”

Za kulisami „Spring Day” BTS [GALERIA ZDJĘĆ]

 

źródło:(1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.