Boysband z Big Hit Entertainment wydał 13 lutego o koreańskiej północy rozszerzoną wersję swojego ostatniego albumu, „WINGS”. Nowe piosenki świetnie przyjęły się w Korei i na świecie.

BTS wrócił z wyczekiwanym przez fanów rozszerzonym albumem „WINGS” – „You Never Walk Alone”. Oczekiwania były ogromne, co potwierdza nowy rekord w liczbie preorderów krążka – nową płytę Bangtan Boys zamówiło przed premierą 700 tys. osób. Promocję albumu mogliście śledzić na naszej stronie.

Tytułowym kawałkiem „WINGS: You Never Walk Alone” został Spring Day. Nad muzyką, jak i tekstem, obok Pdogg’a i Bang Si Hyuk’a, pracowali również członkowie zespołu. Piosenka opowiada o tęsknocie za najlepszym przyjacielem i nadchodzącym ponownym spotkaniu, które chcemy, by trwało jak najdłużej. Warto dodać, że klip w kilka godzin po wydaniu osiągnął pułap miliona wyświetleń. Ich liczba nadal rośnie w bardzo szybkim tempie.

Na rozszerzonym albumie, oprócz wcześniej znanych piosenek i Spring Day, znajdziemy dodatkowe trzy utwory. Not Today jest tanecznym kawałkiem w stylu moombathon. Do numeru ma zostać wydany teledysk, którego teaser widzieliśmy już wcześniej. Outro: Wings jest motywującą piosenką, mówiącą o pokonywaniu przeciwności losu i dążeniu do celu. Warto zaznaczyć, że została zbanowana przez telewizję KBS przez zbyt wulgarny tekst. Ostatni z nowych utworów, A Supplementary Story: You Never Walk Alone, ponownie zwalnia tempo i po raz kolejny motywuje nas do działania. W tekście czytamy, że z drugą osobą osiąganie zamierzonych planów jest łatwiejsze, tak samo jak zmaganie się z niepowodzeniami. Zauważmy, że nad każdym z nowych numerów pracowali również członkowie BTS. Poniżej znajdziecie całą tracklistę „WINGS: You Never Walk Alone”.

Nowe utwory z „WINGS: You Never Walk Alone” już po godzinie od wydania podbiły koreańskie rankingi muzyczne. Spring Day zaliczyło wówczas all-kill, zdobywając pierwsze miejsca we wszystkich notowaniach. Wszystkie drugie pozycje należały natomiast do Not Today. Pozostałe nowe utwory nie pozostały daleko za nimi. A Supplementary Story: You Never Walk Alone znalazła się prawie wszędzie na najniższym stopniu podium (wyjątkiem jest lista Bugs, gdzie była czwarta). Podobnie wypadła Outro: Wings, które zajęło czwarte miejsca w rankingach (wyjątkiem ponownie jest Bugs – 7. miejsce). Poniższe dane pochodzą z 11 lutego z 17:30 czasu polskiego.

Album BTS jeszcze lepiej wypadł na światowym iTunes, potwierdzając swoją globalną popularność. Warto zaznaczyć, że wraz z masowym pobieraniem nowych utworów w różnych krajach świata, Bangtani wskoczyli na trzecie miejsce rankingu najpopularniejszych artystów na platformie. „You Never Walk Alone” zajął pierwsze miejsce w notowaniach iTunes w 13 krajach: w Armenii, Brunei, Finlandii, Indonezji, Kazachstanie, Malezji, Peru, Singapurze, Szwecji, Tajwanie, Tajlandii, Wietnamie i na Filipinach. Na podium znalazł się też w pięciu innych krajach. W Polsce płyta zajęła 9. miejsce. Na polskim iTunes dobrze wypadły też pojedyncze piosenki: Spring Day było 21., Not Today 20., a A Supplementary Story: You Never Walk Alone – 106. Wyniki w poszczególnych krajach możecie zobaczyć poniżej (dane  pochodzą z 11 lutego z 22:30 czasu polskiego).

Zespół znalazł się także wysoko w dziennym podsumowaniu iTunes.  Piosenki zajęły kolejno 6.,7., 12. i 16. pozycję, a sam album wskoczył na 4. miejsce.

Big Hit Entertainment nie zapowiedziało, jak grupa planuje promować album. Na razie najbliższym znanym schedule’m BTS są koncerty w Seulu 18 i 19 lutego, które rozpoczną światowe tournée zespołu.

Podoba Wam się „You Never Walk Alone”?

 

źródło:(1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.