We wrześniu po raz drugi zawita do Polski. Tym razem zaprezentuje swój solowy materiał, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć. Poznajcie repertuar BIGONE!

Możliwości raperów, ale też wokalistów, którzy należą do zespołów niestety często są ograniczane. Wielu artystów decyduje się na obranie indywidualnej ścieżki. Chęć osobistego rozwoju umożliwia muzykom pokazanie tego, co w zespole było utrudnione. Takim przypadkiem jest nasz dzisiejszy bohater „WU” – Kim Daeil, bardziej znany jako BIGONE. Zadebiutował jako tancerz i raper w 24K w 2012 roku, jednak po czterech latach opuścił zespół. Jego ostatni teledysk to Super Fly.


Dwudziestosiedmioletni raper należy do wytwórni VMC (Vismajor Company), której założycielem jest Deepflow. Wśród jej najpopularniejszych artystów znajdują się Nucksal i Don Mills. Jeszcze w czasie aktywności z 24K, BIGONE miał możliwość wydania swojego solowego kawałka – Big Shooting. Do utworu zaproszony został BUGGY, przyszły kolega z agencji. Daeil w spójny sposób pokazuje swój hip-hopowy styl – bazuje na oldschoolowym podkładzie i tańcu w bezpośrednim kontakcie z kamerą.

Jako członek Vismajor Company swoją karierę mógł skierować w stronę tworzenia hip-hopu, inspirowanego amerykańskim stylem. Otworzyły mu się też drzwi na nowe współprace ze znajomymi artystami takimi jak trio Most Badass Asian.

Raper zadebiutował z krążkiem „BIGONE”, zdecydowanie różniącym się od hip-hopowego repertuaru pozostałych wykonawców agencji. WINDMILL to powolne R&B, a sam Daeil swój rap miesza ze śpiewaniem, co upłynnia kawałek.


Na początku kwietnia ukazał się podwójny singiel „WAVYWAVYWAVY” z tytułowym kawałkiem o tej samej nazwie. Melodia podrywa do tańca i podśpiewywania refrenu. Przyjemne dla ucha basy zestawione są z szybką grą instrumentów perkusyjnych.


Jednymi z pierwszych artystów, którzy pojawili się gościnnie w utworach rapera są reprezentanci VMC.  Jest wśród nich wspomniany BUGGY, ale też Don Mills. Rukawa, w której panowie prezentują swoje zdolności to trapowa propozycja z tradycyjną melodią w tle. 


BIGONE nie tylko rapuje, ale też tańczy, układa choreografie i uczy inne osoby. Jeszcze „za czasów 24K” nagrywał klipy, w których uwaga skupiona jest na jego stylu tanecznym. Znajdziemy tam liryczną choreografię do piosenki Kim Tae Woo czy duet z Byung ho, w którym wspólnie się wygłupiają. Na swoim koncie ma też projekt, w którym wystąpił u boku B-Bomba z Block B, Seyonga z MYNAME i J.Heart z N-SONIC.


Obecnie trenuje między innymi w szkole tańca Alive Dance Studio. Widać, że przez lata jego ruchy się upłynniły, a sama świadomość tańca jest większa. BIGONE wymyślił choreografię do piosenki My Name Is My Name rapera Wutan. Wśród innych nagrań jest utwór Jay Parka I promise you i jeden z ostatnich singli BIGBANG – FXXT IT.


Zmierzył się też z trapowym kawałkiem Masta Wu YAMAHA, w którym połączył ze sobą opanowanie i stanowczość z szybką zmianą energii. Dodatkowo sama sceneria w klipie stwarza niebezpieczną atmosferę.

Zainspirowany międzynarodowym wyzwaniem #InMyFeelingsChallange razem z kolegami zatańczył do piosenki Drake’a o tym samym tytule. Popularna wakacyjna zabawa polega na ułożeniu choreografii do In My Feelings. Tancerz powinien wykonać ją po wyjściu z auta, które równolegle z nim porusza się w tym samym kierunku. W czerwcu BIGONE wrzucił też wideo jak tańczy z kolegami do kawałka rapera Tyga.


BIGONE po raz drugi odwiedzi Polskę 1 września. Raper zagra solowy koncert w klubie Voodoo w Warszawie. Dodatkowo poprowadzi warsztaty taneczne.

 

źródło zdjęcia: Instagram BIGONE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.