Nadszedł czas na drugą część naszego zestawienia piosenek „ze strony B”, jakie miały premierę tej wiosny! Według nas to właśnie te kawałki najlepiej oddały ducha ostatnich miesięcy. Czy i Was przygotowały na nadejście gorących dni lata?

Pierwszą część zestawienia MARZEC-KWIECIEŃ znajdziecie TUTAJ.

Wszyscy znają urokliwy retro styl, z jakim zadebiutowało MAMAMOO. Chociaż girlsband zdecydowanie odszedł od tych inspiracji w wydawnictwach z ostatniego roku, to w Waggy na chwilę powrócił do przeszłości. Dla starych fanów to szansa na sentymentalne odetchnięcie, a dla tych nowych szansa na docenienie „pierwszej” wersji dziewczyn. Trzeba przyznać, że styl retro świetnie pasuje do głosów członkiń. Ich mocne brzmienie nie przeszkadza w nagłym przejściu do delikatnych tonów, dopasowanych pod melodię piosenki.

Członkinie MOMOLAND przygotowały się do lata na wszelaki sposób. Samo I’m So Hot emanuje znaną nam energią, ale to w dalszej części płyty usłyszymy bardziej nowoczesne podejście do muzyki. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest What You Want. Usłyszymy tutaj popularny od kilku wakacji tropical house. Tekst jest odważnym wyznaniem dziewczyny, której znudziło się czekanie na decyzję chłopaka i pyta go wprost, co czuje.

Chociaż „Spring Memories” promuje singiel o typowo wiosennym, świeżym brzmieniu, N.Flying pokazało na płycie także swoje inne oblicza. Flowerwork jest zdecydowanie najbardziej charakterystycznym kawałkiem trzeciej odsłony projektu „Fly High”. Utwór zachęca nas do szaleństwa, tańca i zapomnienia o codziennych troskach. Numer zaczyna się delikatnie, gitarowymi riffami i pstrykaniem, po czym uwalnia przed słuchaczem całą swoją energię. Łączy w sobie mocniejsze rockowe brzmienia z rytmami reggae i popu. Przy okazji piosenka to znakomity pokaz wokalnych możliwości Hwe Seunga oraz rapu Seung Hyuba.

 

Szósty mini-album jest dla NU’EST z pewnością wyjątkowy. Pierwsze wydawnictwo w pełnym składzie od trzech lat przyniosło zmiany w stylu i odbiorze grupy. Z „Happily Ever After” warto przyjrzeć się chociażby Talk About Love. Ten wesoły utwór z wyraźnymi syntezatorami pozytywnie nastraja do życia, podobnie jak zakochanie, o którym śpiewają muzycy. Gdy znajdziemy tę wyjątkową osobę, nasze myśli krążą tylko wokół niej i to ona znajduje się w centrum naszego układu słonecznego.

Członkowie PENTAGON przyzwyczaili nas do porywających, tanecznych kompozycji. Pomimo to, muzycy na pochodzącym z ich najnowszego mini-albumu kawałku Spring Snow ukazali fanom, że czują się komfortowo w każdym gatunku muzyki. Piosenka charakteryzuje się typowo gitarowym brzmieniem, które zestawione zostało z pełnym emocji wyczekiwaniem mężczyzny na wiosnę, wraz z którą jego ukochana miałaby odwzajemnić jego uczucia.

Ravi opanował umiejętność dobierania sampli na mistrzowskim poziomie. Raper uwielbia sprawdzać wszystkie dostępne mu opcje i wplatać je do swoich piosenek. Wszystkie jego prace opierają się na zróżnicowanych dźwiękach, które są podporą dla rapu. Nie inaczej stało w Hoodie, gdzie gościnnie usłyszymy Xydo i Raf Sandou. Dzięki wyróżniającej się melodii można niemal wyczuć nieco ironiczną i niepoważną grę w flexing swoimi ciuchami. Tytułowa bluza to nie tylko wyrażenie swojego stylu, ale też zwykła rzecz, w której można wygodnie wyjść na ulice aby rozkoszować się podwórkiem.

Najnowszy krążek Jeong Sewoona, „±0”, jest wyrażeniem i uzewnętrznieniem duszy wokalisty. Krążek wypełniony jest dojrzałymi kompozycjami z energicznym, młodzieńczym twistem artysty. Naszym ulubieńcem z albumu zostało Your Favourite Song. Delikatne brzmienie gitary akustycznej nadaje piosence wyjątkowego, kojącego klimatu. Czasem wydaje nam się, że dawna miłość jest tylko wspomnieniem schowanym z tyłu głowy i zapomnieliśmy o wszystkich emocjach związanych z rozstaniem. Wystarczy jednak iskra, w przypadku bohatera utworu – ulubiona piosenka ukochanej, by uczucia wróciły do nas ze zdwojoną siłą.

 

“Cle 1: MIROH” jest niezaprzeczalnie dużym krokiem w karierze Stray Kids. Grupa z każdym kolejnym krążkiem coraz chętniej sięga po nowe dźwięki, jednak naszą uwagę bezpretensjonalnie zwróciło Maze of Memories. Kawałek łączy opowieść o drodze wypełnionej przeciwnościami losu, z którą każdy z nas musi się zmierzyć, z prostym, złożonym z kilku zapętlonych segmentów beatem. Efekt końcowy nieco sentymentalnie przypomina pierwsze wydawnictwa boysbandu. Warto również zwrócić uwagę na oryginalny tekst, który za sprawą dużo bogatszego słownictwa od pierwszych kawałków grupy oraz niewymuszonej gry słów ukazuje rozwój umiejętności boysbandu.

Taeyeon na koniec marca podarowała swoim fanom nowy podwójny singiel. Tytułowe Four Seasons stało się hitem, zaliczając w Korei all-kill, jednak na światowych notowaniach iTunes prym wiodło jednak drugie na krążku Blue. To minimalistyczna ballada o pustce, którą zostawia w człowieku rozstanie. Na samą myśl o byłej miłości stajemy się smutni, a wszystko wokół nas zmienia kolor na odcienie niebieskiego. Numer przywodzi na myśl deszczowe dni, które spędzamy w domu sami ze sobą. W takich momentach zdecydowanie przyda się nam właśnie Blue.

Girls Like Us wzbudza duże zainteresowanie nie tylko tekstem autorstwa Jihyo, ale też kompozycją. Muzykę do kawałka napisała Charlie XCX. Artystka stworzyła dla TWICE dobry kawałek przedstawiający ich nowy, dorosły wizerunek. Wciąż jednak możemy wyczuć w piosence dużo swobody i młodzieńczej energii. To ma też swoje źródło w słowach utworu, które podnoszą na duchu i każą nie poddawać się podczas trudnych chwil.

Trudno nie zakochać się w utworze, który mówi o kochaniu siebie. Każda sekunda HOT jest zastrzykiem energii, pewności siebie i narcyzmu. Jednak trzeba pamiętać, że nic nam się nie stanie, jeżeli zdamy sobie sprawę z własnej wartości i połechtamy tym swoje ego. Idziemy przez świat dla siebie, w takim razie należy robić to, co my chcemy i jak chcemy. Jesteśmy w końcu główną gwiazdą naszego życia.

Chociaż TXT zadebiutowało na początku marca, już może pochwalić się przyjemnym, idealnym na wakacje kawałkiem. Our Summer to radosny utwór house-pop stworzony przez producentów z grupy The Futuristic. Pełna pozytywnej energii melodia oraz letnia atmosfera numeru oddają przekaz zawarty w tekście. Chłopcy śpiewają w nim, że gdy są z „tą jedyną”, cały świat wydaje się lepszy – dokładnie taki jak w najgorętszą porę roku. Jesteście gotowi na nieustające lato?

 

AUTORZY: K. Fedrau, D. Fenikowska, D. Jade-Spławińska, Z. Kadłubowska

źródło zdjęcia: YouTube BLACKPINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.