Po siedmiu latach od rozpoczęcia muzycznej przygody z EXO, Baekhyun zadebiutował ze swoim solowym materiałem. „City Lights” pokazuje jego zmysłową, seksowną stronę dużo wyraźniej niż grupowe wydawnictwa. Krążek wypełniony jest stonowanymi, dojrzałymi brzmieniami i uwodzicielskim wokalem artysty. Co warto wiedzieć o płycie?

„City Lights” ukazało się 10 lipca i jeszcze przed premierą zanotowało na swoim koncie pierwszy sukces. W przedsprzedaży kupiono go bowiem ponad 400 tysięcy razy. Na przedpremierowym spotkaniu z dziennikarzami Baekhyun nie krył swoich emocji związanych z tą sytuacją. „Byłem bardzo zaskoczony, ponieważ 400 tysięcy to niewyobrażalna liczba. Nadal nie mogę w to uwierzyć”, przyznał. „To album, na który fani długo czekali, a [przygotowania] zajęły tyle czasu, bo wybierałem piosenki bardzo rozważnie.”

UN Village, wypełnione willami i nowoczesnymi domami, usytuowane jest w samym centrum Seulu, w dzielnicy Hannam. Zamieszkuje je głównie koreańska „elita” –właściciele ogromnych firm jak np. Samsung (lub ich wysoko postawieni pracownicy), celebryci oraz koreańscy i zagraniczni dyplomaci czy politycy. Jest to niezwykle ekskluzywne i jednocześnie świetnie chronione sąsiedztwo. Było także inspiracją do tytułowego singla „City Lights” Baekhyuna. Jego bohater spędza czas z ukochaną właśnie na wzgórzach UN Village, wspólnie spoglądając na księżyc. Zmysłowe brzmienie utworu budowane jest przez rytm R&B i charakterystyczny groove. Napisali je producenci Leon oraz dress. Na kanale artysty na YouTube pojawiła się także pierwsza część nagrań zza kulis MV – TUTAJ

Wśród twórców utworów z „City Lights” znajdziemy wiele znanych nazwisk. Na konferencji poprzedzającej wydanie płyty Baekhyun wyjaśnił, czemu on sam nie napisał swojej solowej muzyki. „Było wiele osób, które potrafią robić to lepiej, niż ja. Spróbowałem raz, ale moja agencja nie tym była zainteresowana. Stwierdziłem, że nie jest to więc droga dla mnie”, przyznał artysta. Muzyk dodał, że jego priorytetem jest zaprezentowanie się publiczności i śpiewanie, bardziej niż uczestniczenie w pisaniu piosenek.

  1. UN Village
  2. Stay Up (ft. Beenzino) – senny, marzycielski kawałek R&B. Numer opowiada o namiętnej nocy z ukochaną. W jego pisanie zaangażowani byli między innymi Cha Cha Malone czy Adrian McKinnon, który wcześniej pracował chociażby nad Gravity oraz Lotto EXO. W piosence usłyszymy także rapera Beenzino.
  3. Betcha – szczere wyznanie mężczyzny, który pragnie zdobyć swoją wymarzoną kobietę. Kenzie oraz grupa The Stereotypes połączyli siły, by stworzyć przyjemny dla ucha, nieco old-schoolowy kawałek w klimacie R&B i hip-hop.
  4. Ice Queen – bohater piosenki pragnie rozgrzać mroźną postawę i zachowanie swojej wybranki. Wie, że swoim zachowaniem da radę roztopić jej zlodowaciałe serce. Wyrafinowane brzmienie R&B współtworzyła grupa producencka LDN Noise.
  5. Diamond – tekst utworu porównuje ukochaną oraz miłość do tytułowego diamentu, który posiada bohater numeru. Co ciekawe, słowa stworzył Colde z offonoff. Ta kompozycja również jest utrzymana w klimacie R&B.
  6. Psycho (Bonus Track) – po raz pierwszy fani usłyszeli Psycho na koncertach EXO PLANET #4 – The EℓyXiOn [dot] jako solowy stage Baekhyuna. Jest to mroczna, elektroniczna, popowa kompozycja. Jej tekst to wyznanie mężczyzny, którego sprzeczne emocje omamiły na tyle, że nie potrafi powiedzieć, kim naprawdę jest. Czuje, że owładnęła nim osobowość szaleńca i nie umie jej przezwyciężyć. Słowa są autorstwa Seo Ji Eum.

Promocja UN Village w programach muzycznych rozpoczęła się od piątkowego KBS Music Bank. Poniżej obejrzycie występ z programu:


SM Entertainment udostępniło także wyjątkowe nagranie Un Village Live Session:

Po udostępnieniu albumu, tytułowy singiel wskoczył na szczyty notowań Bugs oraz Naver, a na pozostałych zajmował wysokie pozycje. Wyniki wszystkich piosenek zobaczycie w galerii poniżej. „City Lights” znalazło się także na pierwszych miejscach w zestawieniu iTunes w 66 krajach (my uchwyciliśmy 63 „jedynki”) w tym w Polsce. Krążek trafił też na najwyższą pozycję w rankingu najpopularniejszych międzynarodowych albumów iTunes z dnia 10 lipca [wyniki pochodzą z 10 lipca, godzin: 12:30, 15:30 oraz 23:00 polskiego czasu][by powiększyć, kliknij na zdjęcie].

Screenshot_20190710-185126_Chrome

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.