Ich twórczość to wyważone połączenie delikatnej, chwilami melancholijnej muzyki z dopracowaną stroną wizualną każdego projektu. Chociaż dążą do typowo minimalistycznych kompozycji, chłopakom nie można zarzucić sztywnego trzymania się ram i schematów. Poznajcie offonoff!

Gdy przemysł muzyczny przepełniony jest dopracowanymi do ostatniej nuty i pełnymi przepychu wydawnictwami, każdy z nas chce czasem zanurzyć się w bardziej intymnych melodiach. offonoff jest idealnym przykładem koreańskiej undergroundowej sceny muzyki alternatywnej, której nie powstydziłby się mainstream. Pomimo to, grupy nie można nazwać jedynie projektem. Chłopaki na każdym etapie dbają o aspekty wizualne, nazywając swój dorobek artystyczny „muzyką wizualną”. Duet tworzy wokalista Colde oraz producent i DJ 0Channel. Wraz z artystami takimi jak Crush czy Rad Museum są częścią założonego przez Deana Club Eskimo Crew.

Jednym z pierwszych, wspólnych kroków offonoff było zaprezentowanie w sierpniu 2015 EP „mood.”. Wydawnictwo prezentuje łącznie sześć utworów. Każdy z kawałków doczekał się klipu. Najwięcej uwagi wśród publiczności otrzymało wtedy sentymentalne blu, które swoją prostotą i realnością z łatwością przekonuje do siebie odbiorców. 

Całego wydawnictwa możecie przesłuchać poniżej:

W styczniu 2016 offonoff powróciło z kolejnym soundcloundowym projektem. „atftermood” jest swoistym wyznaczeniem nowego etapu po pierwszym wydawnictwie grupy. Duet postawił ponownie na prostą, nostalgiczną kompozycję. Utwór w zaledwie dwie minuty opowiada o tęsknocie, tworząc spójną całość z prostym, czarno-białym klipem. Co ciekawe, ujęcia wykorzystane w wideo pochodzą z nagranego przez Woody’ego Allena filmu „Manhattan”. Obraz znanego reżysera w pewien sposób tworzy portret współczesnych ludzi, ich wewnętrznych kryzysów czy niestabilności uczuć.

Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy duet zaprezentował się z zupełnie innej strony za pomocą krótkiego audio-wizualnego performance’u zatytułowanego bath. Działanie podkreśliło wagę strony artystycznej twórczości grupy. W bohatera filmu wcielił się model Kim Taehyun, zaś za zdjęcia odpowiadał Bongmin Kim. Kilka dni po premierze klipu, na platformach streamingowych pojawiła się pełna wersja utworu.

Wraz z początkiem listopada 2016 na oficjalnym kanale zarządzanego w tamtym czasie przez Tablo z EPIK HIGH HIGHGRND pojawił się teledysk promujący singiel Photograph. Kompozycja jest pierwszym wydanym pod szyldem wytwórni kawałkiem muzyków. Pomimo, że na tle wcześniejszych projektów zespołu gołym okiem, widać zmianę estetyki MV, to duet nie stracił swojej niewymuszonej, melancholijnej estetyki. Colde swoim hipnotyzującym, delikatnym wokalem przekonuje słuchacza, aby zgodnie z tekstem utworu chociaż na chwilę zatrzymał swoje pędzące życie.

Ostatnim wspólnym wydawnictwem offonoff jest wydany w lipcu 2017 pełny album zatytułowany „boy.”. W dniu premiery zaprezentowano dwa klipy. Na potrzeby teledysku do Dance, muzycy po raz pierwszy pokazali swoje twarze. Klip został nagrany w Damascu Bite w Londynie. Kawałek opowiada o przemyśleniach mężczyzny dotyczących kobiety, którą określa jako „swoją muzę”. Warto zaznaczyć, że album zadebiutował na 15. miejscu zestawienia Billboard World Albums. 

Do dnia dzisiejszego na YouTube pojawiło się osiem teledysków do piosenek z „boy.”. Znajdziemy wśród nich współpracę z Deanem, Rad Museum, Punchnello czy z wcześniej wspomnianym Tablo. Członka EPIK HIGH oraz MISO usłyszymy na opowiadającej o słodko-gorzkiej miłości Cigarette. Artyści porównują uczucie do tytułowego papierosa i uzależnienia od niego. Kompozycji towarzyszy ponownie prosty, czarno-biały wideoklip, który nostalgicznie przenosi nas do początku kariery duetu.

Po wydaniu pierwszego wspólnego albumu muzycy skupili się na solowych aktywnościach. 0Channel skupił się na pracy jako producent. Colde wziął natomiast udział w programie „Breakers„, nagrał również album pod szyldem wytwórni wavy. Wokalista ostatnio dał poznać się szerszej publiczności za sprawą singla Loss, nagranego na potrzeby projektu SM Entertainment STATION3.

Na ten moment nie wiemy, kiedy muzycy powrócą ponownie do studia nagraniowego. Pomimo to, poczynania duetu możecie śledzić na wspólnym Instagramie, Soundcloudzie oraz YouTube

 

źródło: (1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook HIGHGRND

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.