Chociaż półroczna przerwa pomiędzy albumami wydaje się ogromnym przeskokiem czasowym na koreańskie standardy, to nie przeszkodziło to SEVENTEEN, aby z łatwością wrócić na światowe rankingi.

SEVENTEEN wydało mini-album „You Made My Dawn” 21 stycznia. W wywiadzie dla Billboard Joshua wytłumaczył znaczenie nazwy płyty. Jest nim skupienie na specyficznym czasie pomiędzy nocą, a dniem, kiedy słońce nieco rozjaśnia niebo i ciemność nie jest już tak ponura. Zespół starał się przełożyć uczucia na ten fragment dnia, dzięki czemu mogą powiedzieć „sprawiłaś, że moja noc stała się świtem”. Dodatkowo przyznano, że płyta jest prequelem letniego i wesołego „You Make My Day”.

Na krążku znalazło się 6 piosenek, w tym tytułowe Home. Utwór powstał na styl sentymentalnego trendu, który połączono z future bassem. Opowiada o uczuciach, kiedy jesteśmy w obecności kogoś, kogo kochamy. Drugim kawałkiem z płyty, na którym się skupiono, jest o wiele mocniejsze Getting Closer, stworzone na zasadzie kontrastu z Home. Tutaj tekst opiera się na problemach i smutku, jaki czujemy, kiedy nie ma miłości w naszym życiu. Oprócz tego kontynuowano tradycję z poprzednich płyt SEVENTEEN i każdy unit otrzymał swój utwór.

„You Made My Dawn” otrzymał świetne wyniki, szczególnie od międzynarodowych fanów. W artykule Billboard przeczytamy, że krążek znalazł się na czwartym miejscu ich listy World Albums. Jest to już ósmy raz, kiedy znajdują się w tym rankingu w TOP 5, pomijając debiutanckie EP „17 Carat”, które dotarło do 8 miejsca. Dodatkowo magazyn zwrócił uwagę na listę World Digital Song Sales, gdzie najwyższą notę zyskało Getting Closer. Chociaż teledysk wydano ponad miesiąc temu, to przy premierze „You Made My Dawn” znalazło się na 5. miejscu, podczas gdy tytułowe Home na 7. W podsumowaniu, zespół posiada już 24 piosenki, które dostały się na tę listę. W ogólnym rankingu  iTunes na dzień 21 oraz 22 stycznia krążek znalazł się na pierwszym miejscu światowych albumów.

Warto też spojrzeć na wyniki sprzedaży albumu na rodzimym rynku. Już od samego początku, 21 stycznia, nowy album SEVENTEEN zajął pierwsze miejsce w rankingu Hanteo, sprzedając się tego dnia w ilości 55 443 kopii. Kolejnego dnia spadła drugą pozycję z 38 094 albumami. Później utrzymywało się na podobnie mocnych pozycjach. Pierwszy tydzień sprzedaży zamknął się w 338 153 kopiach, co jest najwyższym wynikiem boysbandu w karierze.

SEVENTEEN również zabrało już kilka statuetek z koreańskich programów muzycznych za najnowsze wydawnictwo. Pierwsza wygrana wydarzyła się w MBC Music Show Champion. Później zespół triumfował w Mnet M! Countdown, KBS Music Bank, MBC Music Core oraz SBS Inkigayo.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube SEVENTEEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.