Najnowszy album SHINee to pierwszy krok w trzyczęściowym projekcie „The Story Of Light”. Refleksje, jakie wyłaniają się z płyty, wynikają z lat doświadczenia zespołu na scenie i w życiu. SHINee pragnie nam przekazać, że przetrwają razem mimo wszelkich trudności.

„The Story of Light Ep.1” to wstęp do pełnego celebrowania 10. rocznicy kariery SHINee. Przez lata zespół trzymał się swojej maksymy, z którą przedstawiało ich SM Entertainment, czyli reprezentowanie tego, co jest popularne w modzie, tańcu i muzyce. Nie ma fana k-popu, który chociażby nie słyszał o takich piosenkach, jak Ring Ding Dong, Lucifer czy Sherlock. Z każdym comebackiem grupa przygotowywała chwytliwe melodie, skomplikowane choreografie oraz dopracowane występy. 28 maja SHINee wróciło w czteroosobowym składzie. To pierwsza koreańska aktywność zespołu od śmierci Jonghyuna w grudniu zeszłego roku. Na „The Story of Light Ep. 1” znalazło się pięć utworów, w tym tytułowe Good Evening.

SHINee ponownie przypomnieli, że ich specjalnością są muzyczne trendy. Tym razem skupiono się w pełni na elektronice i dodano do niej vibe R&B. Niektórzy od razu rozpoznają melodię, ponieważ zespół użył piosenki 112 z 1997 roku, Cupid, jako sample. Tekst opowiada o mężczyźnie, który stwierdza, że pójdzie po ukochaną zanim zapadnie noc, ponieważ nie chce czuć się samotnie. Key oraz Minho pracowali przy swoich partiach rapu. Choreografię do kawałka ułożyła Koharu Sugawara, którą mogliśmy zobaczyć wcześniej chociażby w MOVE Taemina. W teledysku znajdziemy nawiązania do „Małego Księcia”, popularnej na całym świecie powieści. W jednej ze scen możemy zobaczyć nawet podobiznę autora książki, Antoine de Saint-Exupéry.

Oprócz tytułowego Good Evening, na nowej płycie SHINee znajdziemy jeszcze cztery piosenki. Każda z nich jest utrzymana w podobnym stylu, nawiązującym do estetyki lat 90. Jak prezentują się utwory na „The Story of Light Ep. 1”?

  1. All Day All Night – intro do całej płyty. All Day All Night ma szybkie tempo, które w połączeniu z wieloma warstwami elektronicznych dźwięków sprawiają z początku chaotyczne wrażenie. Presji nadają dodatkowo wokale członków SHINee. Atmosfera jest jednak bynajmniej smutna. Piosenka niesie ze sobą nutę ekscytacji i energii. To drugi utwór, z którym promuje się SHINee. Podczas showcase’u Taemin wspomniał, że choreografia do tego numeru jest jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek wykonywał.
  2. Good Evening
  3. Undercover – utwór mówi o próbie rozkochania w sobie drugiej osoby zanim ta zda sobie sprawę, co się dzieje. Celem bohatera tekstu są subtelne akcje, które sprawią, że ukochana wpadnie w jego pułapkę i pozostaną razem. Kawałek posiada elementy future bass, oparte na rytmie inspirowanym Afryką. Charakterystyczna perkusja i głosy w tle pozostają na długo w pamięci.
  4. JUMP – kawałek został stworzony myślą o ciężkich dniach. Jej rytm i wesoła melodia sprawiają, że z chęcią będziemy do niej tańczyć i odsuniemy troski na bok. Wybrane style muzyczne to dosłownie wycieczka po historii, ponieważ znajdziemy tutaj elementy disco lat 70., ostatnio popularny new jack swing z lat 90. oraz współczesny future bass.
  5. You & I – tekst do tej piosenki urban R&B napisał Key. Jak wiele ballad o rozstaniu, opowiada o rozdzierających emocjach, chociaż w inny niż zwykle sposób. SHINee przekonuje, że warto wyrzucić z siebie cały smutek i zrzucić winę na drugą osobę. Wszystko, żebyśmy poczuli się lepiej i mogli żyć dalej bez żalu.

O sukcesie comebacku SHINee zdecydowały wyniki na listach muzycznych. W Korei wszystkie piosenki z płyty zajęły dobre miejsca. Good Evening 1,5 godziny po wydaniu znalazło się na 3. miejscu rankingu Bugs, 4. na Genie, a na Melonie oraz Mnet wskoczyło na 9. lokatę. Najlepsze wyniki można było zarejestrować kolejnego dnia, 29 marca o 5:30 KST. Wtedy tytułowa piosenka osiągnęła dwa pierwsze miejsca, na Mnet oraz Naver. Za to na liście iTunes „The Story of Light Ep.1” znalazło się na szczycie w 25 krajach. W Polsce płyta zdobyła drugie miejsce. Wszystkie wyniki zobaczycie poniżej.

SHINee obecnie jest w trakcie promocji w programach muzycznych. Pierwszy comeback stage odbył się w Mnet M!Countdown. SHINee zaprezentowało się wówczas z Good Evening oraz All Day All Night. Oprócz tego, zespół pojawił się także w KBS Music Bank oraz MBC Show! Music Core.

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.