Członek SHINee wydał rozszerzoną wersję “Move”, którą usłyszeliśmy w październiku tego roku.

Niespełna dwa miesiące po premierze drugiego pełnego albumu Taemina, zadebiutowała rozszerzona wersja krążka – “MOVE-ing”. Podstawowe wydanie płyty, “Move”, ukazało się 16 października tego roku. Wszystko o nim znajdziecie w tym artykule. Na początku grudnia SM Entertainment zapowiedziało repackage albumu. Pełną promocję, wraz z fotografiami teaserowymi, mogliście śledzić TUTAJ. Teledysk do tytułowej piosenki krążka został opublikowany 7 grudnia, a dzień później odbył się pierwszy comeback stage Taemina w KBS Music Bank. Płyta ukazała się jednak online 10 grudnia, a na półki sklepów trafiła następnego dnia.

Oprócz utworów, które usłyszeliśmy na „Move”, na nowym albumie znalazły się cztery nowe kawałki. W serwisach streamingowych dostępna jest także instrumentalna wersja tytułowego singla krążka. Płytę promuje Day and Night, które jest całkowitym przeciwieństwem Move. To spokojny utwór, w którym głównym motywem muzycznym jest gitara. Tekst piosenki został napisany przez Taemina. Opowiada o tęsknocie i pragnieniu, które pozostały w bohaterze po rozstaniu z ukochaną osobą. Przy kompozycji oraz aranżacji soliście pomagał Hyun Hwang, który należy do MonoTree. Jest to koreańska spółka, zrzeszająca producentów, tekściarzy oraz kilku piosenkarzy.

Wśród nowych piosenek “MOVE-ing” znajdziemy:

  1. Day and Night
  2. Snow Flower – emocjonalna ballada, napisana przez piosenkarza oraz tekściarza, Jung Joon Ila. Delikatne dźwięki pianina sprawiają, że utwór doskonale wpasowuje się w zimową atmosferę. Mówi o bólu i tęsknocie po zakończeniu związku.
  3. I’m Crying – koreańska wersja piosenki, którą mogliśmy usłyszeć na drugim japońskim EP Taemina, „Flame Of Love”. Jest to specjalny prezent dla fanów wokalisty. 
  4. Hypnosis (Rearranged Ver.) – kompozycja znana z pierwszego pełnego albumu wokalisty, „Press It”. Na „MOVE-ing” znalazła się jednak w nowej aranżacji z bardziej rozbudowanym tłem muzycznym. Opowiada o mężczyźnie, który nie może pozbyć się wspomnień związanych ze swoją ukochaną. Zamieniają się one w pewnego rodzaju hipnozę, z którą bohater utworu nie potrafi sobie poradzić.

Pierwszy comeback stage Day and Night, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, odbył się 8 grudnia w KBS Music Bank. Oprócz tego, Taemin promował utwór w innych programach muzycznych, jak SBS Inkigayo [WYSTĘP] czy MBC Show! Music Core [WYSTĘP].

“MOVE-ing” osiągnęło dużo lepsze wyniki w rankingach międzynarodowych, niż na koreańskich chartach. Cztery godziny po premierze, Day and Night najwyżej znajdywało się w zestawieniu Bugs – na 20. pozycji. Na Naver zajęło natomiast 34. miejsce, na Genie 51., na Melon 83., a na Soribada singiel trafił na 99. pozycję. Album pojawił się na szczycie list iTunes w siedmiu krajach świata. W Polsce znalazł się na 44. miejscu. Szczegóły znajdziecie na grafice poniżej:

Dzięki świetnym wynikom na całym świecie, “MOVE-ing” trafiło na listę najpopularniejszych płyt w dniu 10 grudnia:

Jak podoba Wam się nowy singiel Taemina?

 

źródło zdjęcia: SM Entertainment
źródła: (1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.