„Nie bój się robić to, na co masz ochotę” – takie przesłanie niesie ze sobą debiutancka piosenka Pristin V. Pięcioosobowy unit girlsbandu z Pledis Entertainment pokazał nam się z zupełnie innej strony niż cała grupa. Sprawdźcie nasze podsumowanie ich pierwszego singla!

Nayoung, Kyulkyung, Rena, Roa i Eunwoo wydały 28 maja singiel „Like a V”, wracając na scenę pierwszy raz od sierpnia 2017 roku. Warto dodać, że „V”, które pojawia się w nazwie sub-unitu i albumu ma symbolizować słowo „villain” (ang. złoczyńca). Wokół niego powstał cały koncept płyty.

Tytułowe Get It to kompozycja w stylu pop R&B. W takiej odsłonie nie słyszeliśmy jeszcze Pristin. Kawałek miał pokazać bowiem odrębność unitu zarówno jeśli chodzi o melodię, jak i choreografię oraz występy. Piosenka niesie ze sobą przesłanie, żeby nie bać się walczyć o to, co chce się osiągnąć. Dziewczęta przekonują słuchaczy, że wystarczy być ze sobą szczerym i otwarcie przyznawać się do swoich pragnień.

Na singlu znajdziemy też drugi numer – Spotlight. Utwór reprezentuje deep house z ciekawymi basami, które nadają kawałkowi charakteru retro. Melodia ma wyrażać także nadzieję, która łączy się z tekstem piosenki. Mówi on o chwilach, kiedy odczuwamy nagły przypływ odwagi i czujemy, jakbyśmy mogli zrobić wszystko. To właśnie tytułowe światło reflektora, dzięki któremu jesteśmy w centrum uwagi. Główny bohater piosenki wierzy, że takie momenty będą nadchodzić częściej i pozbędzie się on zbędnych wątpliwości.

Na dzień debiutu Pristin V swoje comebacki mieli zaplanowane AOA oraz SHINee. Oba krążki cieszyły się dużą popularnością i zdominowały ówczesne rankingi muzyczne. Dziewczęta przyznały jednak, że nie traktują swoich seniorów jak konkurencji. „Uważamy, że musimy się uczyć, oglądając ich, więc planujemy ciężko pracować podczas naszych promocji”, powiedziała Nayoung. Unit nieźle poradził sobie jednak na międzynarodowym iTunes. Get It zajęło pierwsze miejsce we Włoszech oraz drugą pozycję w: USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Belgii i Holandii. Piosenka pojawiła się także w TOP5 rankingów w Kandzie, Turcji i Malezji.

Dziewczęta rozpoczęły już występy w programach muzycznych. Pierwsze z nich mogliśmy zobaczyć we wtorkowym SBS MTV The Show. Potem unit zaprezentował się jeszcze w MBC Music Show Champion [GET IT][SPOTLIGHT], Mnet M!Countdown [GET IT][SPOTLIGHT] i KBS Music Bank [GET IT][SPOTLIGHT].

Na Naver Pledis Entertainment udostępniono zdjęcia zza kulis nagrywania klipu do Get It. Galerię obejrzycie też poniżej:

 

źródło:(1)(2)(3)(4)
źródło zdjęcia: Oficjalny Naver Pledis Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.