SM Entertainment zaprezentowało niedawno nam pierwszy nie-koreański unit NCT. Co powinniście wiedzieć o debiucie WayV? Przeczytajcie nasze podsumowanie.

O chińskim unicie NCT mówiono już od ukazania się pierwszej podgrupy zespołu. Na jego debiut musieliśmy jednak trochę poczekać. WayV wydało swój pierwszy materiał 17 stycznia – potrójny singiel „The Vision”. W składzie boysbandu możemy znaleźć zarówno znajome nam twarze, jak Lucas, WinWin, Ten czy Kun, oraz całkowicie nowych członków – Xiaojuna, YangYanga i Hendery’ego. Podczas przedpremierowej promocji debiutu, Label V, zajmujące się zarządzaniem WayV, po kolei przedstawiało nam każdego muzyka z osobna. Wszystkie wideo przypomnicie sobie TUTAJ.

Tytułowym utworem „The Vision” zostało znajome już fanom NCT Regular. Seulski unit boysbandu nagrał zarówno koreańską, jak i angielską wersję kawałka w październiku 2018 roku. Numer w wykonaniu WayV utrzymany jest w tej samej stylistyce i podobnie jak poprzednie piosenki mówi o planach zespołu na rozwój kariery i ich determinacji, by osiągnąć swoje cele.

Oprócz Regular na krążku znajdziemy jeszcze dwie pozycje. Jedną z nich jest Come Back, którą usłyszeliśmy pierwszy raz po japońsku na EP NCT 127 „Chain”. To numer w stylu urban pop z charakterystycznymi syntezatorami. Tekst jest prośbą do ukochanej o powrót, bo bez niej główny bohater piosenki nie jest w stanie żyć. Ostatnia propozycja z płyty, Dream Launch, jest oryginalnym utworem stworzonym specjalnie dla WayV. To połączenie popu i hip-hopu z wyraźnymi syntezatorami i dźwiękami pianina. Słowa opowiadają o snach i marzeniach, które dążą do spełnienia.

Regular bardzo dobrze poradziło sobie na światowych rankingach iTunes. Według danych WhaleReport piosenka znalazła się łącznie na listach w 56 krajach, spośród których w 12 wylądowała na pierwszym miejscu. Były to chociażby Chile, Finlandia, Filipiny, Singapur, Wietnam czy Indonezja. W Polsce kawałek był 22. Dobre wyniki utworu sprawiły, że znalazł się na 8. miejscu w dziennym podsumowaniu najlepszych światowych piosenek iTunes.

Label V podzieliło się także dodatkowymi materiałami z udziałem WayV. Poniżej znajdziecie chociażby dance practice unitu do tytułowego Regular i wideo zza kulis nagrywania teledysku.

 

Czekaliście na debiut chińskiego unitu NCT?

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.