Dziewczyny emanują ogromną ilością pozytywnej energii. Trudno nie pokochać ich wesołych osobowości, ogromnego talentu i naturalnej chemii pomiędzy dwoma członkiniami. KHAN są na początku swojej kariery, ale są zdeterminowane, aby pokazać światu swoją pasję do muzyki.

Czasem debiut nie oznacza prostej ścieżki do sukcesu. Koreański rynek muzyczny jest wymagający i nawet dobry taniec, wygląd i wokal nie wystarczą, żeby wybić się spośród wielu podobnie utalentowanych ludzi. Przekonały się o tym Jeon Minju oraz Kim Euna. Minju starała się o sławę w aż trzech grupach: DayDay, The Ark oraz Pink Heart. Wcześniej zdobyła rozgłos w drugim sezonie programu K-Pop Star. Euna zaś była potencjalną kandydatką do BLACKPINK, jednak odeszła z YG Entertainment. Z Minju poznały się, kiedy razem zadebiutowały w The Ark. Po rozpadzie grupy wzięła jeszcze udział w Unpretty Rapstar i The Unit.

Współpraca Minju oraz Euny rozpoczęła się jeszcze przed oficjalnym uformowaniem The Ark. Goodbye Rain w czasie premiery zostało przedstawione jako solowy debiut Minju, ponieważ w klipie występuje jedynie ona, a głos Euny pojawia się tylko jako fragment rapu. Jednak teraz fani uważają ją za pierwszą wspólną piosenkę duetu. Utwór został nagrany w stylu neo classical R&B, które miało oddać uczucia złamanego serca. W piosence dodano także elementy hip-hopu, przez co kompozycja mocno przypomina klasyczne amerykańskie hity z początku millenium.

Dziewczyny zadebiutowały jako KHAN 23 maja 2018 roku pod skrzydłami Maroo Entertainment z utworem I’m Your Girl?. Stylem Minju i Eunha świetnie wpasowały się w obecne trendy muzyczne, wybierając zmodernizowaną wersję R&B z hip-hopowymi i electropopowymi wstawkami. Co zachwyca, to atmosfera kawałka i jego wizualizacja. Teledysk uchwycił wszystko, co interesuje obecną modę w ulicznym stylu. Naturalna chemia i synergia, jaką znajdziemy pomiędzy dziewczynami, widoczna jest gołym okiem. Kawałek przyciąga dobrze wyważonymi sceneriami i unikalnymi wokalami.


Tutaj kończy się oficjalna dyskografia KHAN. Dziewczyny zdążyły wydać tylko jeden singiel, a fani wciąż czekają na comeback. Nie są jednak zostawieni z niczym. Oficjalny kanał na YouTube obfituje w różnego rodzaju muzyczne projekty, które dodawane zostawały jeszcze przed premierą I’m Your Girl?. Jednym z przykładów może być cover Despacito, który zebrał pozytywne reakcje, szczególnie od hiszpańskojęzycznych widzów. Do KHAN przekonuje autentyczność i naturalna radość, jaką promieniują dziewczyny, kiedy otrzymują szansę bycia przed kamerą.


Warto przejrzeć playlistę z krótkimi wideo, gdzie dziewczyny spędzają razem czas. Robią to, co każdy w ich wieku – bawią się filtrami aparatu, tańczą i wygłupiają się przed kamerą telefonu. Kilkunastosekundowe filmiki pokazują urok dziewczyn, przez co trudno ich nie polubić. 

Wśród coverów znajduje się wiele piosenek amerykańskich artystów. Zadbano też o wizualną część każdego z klipów, jak chociażby z coverze The Middle czy Travel od Bolbbalgan4. Chociaż nie można odmówić im profesjonalnego montażu, zachowują w sobie pewien domowy kunszt, który jest nam znany i bliższy niż kosztowne teledyski innych k-popowych idoli. Każde wideo wydaje się dlatego bardziej przyjazne widzowi.

Ulubione piosenki to nie jedyna rzecz, którą dzielą się dziewczyny z KHAN. Uwielbiają wspólnie tańczyć i próbować nowych rzeczy, co szczególnie widać w Handclap, gdzie pojawia się Minju, oraz wspólnym Happy Now. Energia dziewczyn nie pozostawia wątpliwości – muzyka sprawia im przyjemność i z chęcią pokazują to poprzez taniec.


Dziewczęta wciąż są aktywne i szukają najlepszego miejsca na pokazanie swoich muzycznych talentów. Obecnie możemy zobaczyć duet w programie Vocal Play na kanale Channel A. Muzyczne show składa się z występów acapella, dając pole do popisu solistom i mniejszym grupom skupiającym się na tego rodzaju muzyce. W programie biorą udział m.in. The Barberettes, Vromance, EXIT, Maytree, Hanhae oraz wielu innych artystów. KHAN zaprezentowało się jako wokalny duet pełen energii i świetnego obycia z kamerą. Zobaczcie jeden z występów programu, gdzie dziewczyny wraz z EXIT oraz ich przyjaciółką Park Jimin zaśpiewały piosenkę ze ścieżki dźwiękowej „The Greatest Showman”, This is me. Z innych klipów polecamy przegląd popularnych piosenek, wykonany wspólnie z Vromance.

 

KHAN możecie obserwować na YouTube, Instagramie, V LIVE, Twitterze oraz FanCafe.

 

źródło zdjęcia: Maroo Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.