Wniosek Seungriego o przesunięcie daty poboru został zaakceptowany przez Obwodową Administrację Siłami Wojskowymi w Seulu.

Informowaliśmy niedawno, że Seungri, pomimo wszystkich podejrzeń dotyczących jego osoby, rozpocznie trening wojskowy 25 marca. Obwodowa Administracja Siłami Wojskowymi w Seulu wydała jednak 20 marca nowe oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim, że poprzedni termin zaciągnięcia się wokalisty do sił zbrojnych został przesunięty. Specjalna komisja będzie ponownie rozważać datę poboru 25 czerwca. Sprawdźcie tłumaczenie uzasadnienia:

“Biorąc pod uwagę podanie [złożone] przez piosenkarza Seungriego (Lee Seung Hyun), by opóźnić datę jego poboru, Obwodowa Administracja Siłami Wojskowymi (komisarz Ki Chan Soo) zdecydowała, by ją [datę zaciągnięcia się] odroczyć z następujących powodów:
– Osoba zdolna do odbycia służby wojskowej prosiła o opóźnienie terminu poboru, by wziąć udział w [dotyczącym] jego [osoby] dochodzeniu 

– Służby dochodzeniowe prosiły Obwodową Administrację Siłami Wojskowymi, by pobór był opóźniony, by w pełni i konsekwentnie sprawdzić, czy dana osoba jest odpowiednia do odbycia służby

– Z tego powodu, data poboru została przesunięta na podstawie Artykułu 61. Ustawy o Służbie Wojskowej oraz Artykułu 129. rozporządzenia wykonawczego tej ustawy.

Gdy okres opóźnienia służby wojskowej się przedawni, status poboru i jego odroczenia zostanie ponownie ustalony na podstawie przepisów zawartych w Ustawie o Służbie Wojskowej:

– Artykułu 60. Ustawy o Służbie Wojskowej oraz Artykułu 128. rozporządzenia wykonawczego tej ustawy: Odroczenie poboru [z powodu] aresztu

– Artykułu 61. Ustawy o Służbie Wojskowej oraz Artykułu 129. rozporządzenia wykonawczego tej ustawy: Inne nieuniknione powody

Obwodowa Administracja Siłami Wojskowymi zamierza wprowadzić poprawki w prawie, by osoba zdolna do służby mogła opóźnić swój pobór na mocy decyzji Obwodowej Administracji Siłami Wojskowymi, jeśli dana osoba chce się zaciągnąć, by uciec po spowodowaniu społecznego niepokoju lub jeśli służby dochodzeniowe złożą taki wniosek, by [kontynuować] jakiekolwiek ważne śledztwa.”

Przypomnijmy, że pierwsza afera z Seungrim w roli głównej wybuchła w styczniu, po materiale telewizji MBC dotyczącym nadużyć w klubie Burning Sun. W odpowiedzi na nie pojawiło się oficjalne oświadczenie Seungriego. Później sprawa nabierała tempa, a na jaw wychodziły kolejne doniesienia związane z łamaniem prawa przez artystę. Z tego powodu muzyk postanowił 11 marca o odejściu z całego przemysłu rozrywkowego. Dwa dni później YG Entertainment zakończyło jego kontrakt. Wszystko, co doprowadziło wokalistę do takiej decyzji podsumowaliśmy dla Was w specjalnym artykule.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: XportNews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.