Od kilku dni koreańskie media prześcigają się w wymianie informacji dotyczących napaści i pobicia w klubie Burning Sun. Seungri przerwał milczenie w tej sprawie i na swoim Instagramie zamieścił oficjalne oświadczenie.

Ostatniego dnia stycznia przygotowaliśmy dla Was podsumowanie wszystkich informacji dotyczących Burning Sun. Wtedy też swoje oświadczenie do mediów wydał główny producent YG Entertainment, Yang Hyun Suk. Wszystko przeczytacie TUTAJ.

Na Instagramie Seungriego pojawiło się jego oficjalne stanowisko w tej sprawie. Poniżej znajduje się jego tłumaczenie:

Witam, tu Seungri.

Przede wszystkim przepraszam wszystkich, którzy byli zdenerwowani oraz smutni ostatnimi wydarzeniami i kontrowersjami związanymi ze mną. To był koszmar, z którym nie potrafiłem sobie poradzić przez ostatnie kilka dni i byłem bardzo zdezorientowany, co powiedzieć i gdzie się udać.

Naprawdę przepraszam, że oficjalne wyjaśnienia i przeprosiny były opóźnione z powodu tajemniczych okoliczności i wielu kłopotów. Niewyjaśnione fakty rosną jak śnieżna kula, a przedwczesne wyjaśnienia mogą spowodować jeszcze większe nieporozumienie. 

Nie byłem na miejscu podczas napadu, który jest głównym źródłem tej kontrowersji i pierwszy raz dowiedziałem się o wydarzeniu, kiedy byłem w pracy kilka dni później. Nastąpił wtedy dwustronny atak pomiędzy klientem a personelem klubu, a dochodzenie prowadziła policja. Ze względu na charakter tego miejsca pracy, jest tam wiele konfliktów i sporów, więc miałem nadzieję, że zostanie to rozwiązane bez większych problemów. Później po raz pierwszy zobaczyłem wideo z tamtych wydarzeń w mediach i byłem bardzo zaskoczony. W żadnym wypadku przemoc nie może być usprawiedliwiona i szczerze przepraszam ofiarę, która była przez to zraniona. Mam nadzieję, że rany (fizyczne i psychiczne) zagoją się tak szybko, jak to możliwe. 

Po raz pierwszy zaangażowałem się w pracę w klubie, kiedy [grupowe] aktywności BIGBANG zostały wstrzymane i zaczęliśmy działać solo. Chciałem rozpocząć działać jako DJ. Mogłem tam wykorzystać mój czas poza byciem solistą, wszystko spowodowane było właśnie tym prostym rozumowaniem.

Jak tylko miałem dobrą okazję, zostałem dyrektorem wewnętrznym klubu odpowiedzialnym za rozgłos. Jako osobowość sceniczna byłem odpowiedzialny za promocję klubu wśród publiczności. 

Zarządzanie i kierowanie klubem nie było w moim zakresie obowiązków i skoro nie byłem w to zaangażowany od początku, to przepraszam, że nie mogłem wykazać się odpowiedzialnością od samego początku.

Sprawa wywołana napaścią doprowadziła teraz do doniesień medialnych o narkotykach. Ponieważ nigdy nie widziałem tego, ani nie słyszałem osobiście, mam nadzieję, że możemy czynnie współpracować w dochodzeniu, by dowiedzieć się prawdy i ukarać winnych. Ja, który byłem w tym momencie dyrektorem wewnętrznym klubu, wezmę na siebie pełną odpowiedzialność, jeśli będę musiał. 

Przez to doświadczenie poczułem wielkie wyrzuty sumienia i uświadomiłem sobie jeszcze raz obowiązki i postawę, oczekiwaną od celebrytów (lub znanych osób). 

Szczerze przepraszam wszystkich, którzy się tym martwią i postaram się pokazać bardziej dojrzałą i troskliwą stronę.

Z poważaniem,

Seungri, Lee Seung Hyun

 

źródło zdjęcia: Oficjalny Facebook Burning Sun
źródło: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.