Fire BTS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek ostatnich miesięcy. Na początku sierpnia mogliśmy zobaczyć, jak ponad 30 fanów kpopu z całej Polski tańczy do tego kawałka w jednym klipie. Wszystko za sprawą projektu „Poland Dances to Kpop”, który pokazał nam swoje pierwsze dzieło.

„Poland Dances to Kpop” to przedsięwzięcie, które ma na celu zjednoczenie polskich kpop’erów przez wspólny taniec. Jego pomysłodawczynie i jednocześnie organizatorki, Agu, Maja i Zuza, chciały stworzyć coś, co pokaże światu, jak oddani są polscy fani, a jednocześnie będzie dobrym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu. – Projekt powstał, żeby dobrze się bawić i fajnie spędzić czas – mówi Agata „Agu” Kurek, 1/3 ekipy „PDTK”. – Miała to być pojedyncza akcja, ale kiedy ludzie zaczęli się coraz bardziej tym interesować, stwierdziłyśmy, że to świetny pomysł na połączenie nas [fanów] – dodaje.

 

 

Skąd ten pomysł? 

Inicjatywa zrodziła się w Internecie. – Na grupie BTS A.R.M.Y [na Facebook’u – przyp.red.] pewna dziewczyna szukała osób do wspólnego dance cover’u. Potrzebowała tylko sześciu chętnych, ale zamiast tego zgłosiło się ich z pięćdziesiąt, w tym ja. Założyliśmy wspólną konwersację i zaczęliśmy rozmawiać. Zgłosiłam się do organizatorki, bo chciałam pomóc. Wpadłam na pomysł „tanecznej sklejki”, ale zmontowanej bardziej do rytmu – wspomina Agata, która na co dzień interesuje się tworzeniem filmów. – Zdecydowaliśmy się na Fire jeszcze przed jego premierą. Nie wiedzieliśmy, co będzie w teledysku, ale wszyscy chcieliśmy to już cover’ować.

Zorganizowanie dużej grupy ludzi nigdy nie jest łatwe, szczególnie, jeśli rozsiani są po całym kraju. – Przygotowałam system, dzięki któremu wszyscy, którzy byli chętni do pojawienia się w wideo, mogli się w nim znaleźć. Zmontowałam filmik, w którym wykorzystałam fragmenty choreografii z treningu BTS. Dzięki temu miałam już wgląd w to, jak wyglądać będzie efekt końcowy. Każdy miał wybrać sobie jeden fragment. W zależności od tego, jak dobrze potrafi tańczyć, mógł wybrać łatwiejszy albo trudniejszy– zaznacza Agu. Na początku liczba chętnych co chwilę się zmieniała, ale w ostatecznej wersji filmiku zobaczyliśmy 35 tancerzy.

Po opublikowaniu filmu pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, które wszystkie są bardzo ważne dla ekipy „Poland Dances to Kpop”. – Ludzie pisali, że widzą siebie czy swoich znajomych. Odkrywali, że w ich miastach też są kpop’erzy – wspomina Agata.

 

Co dalej z „Poland Dances to Kpop”?

Dziewczyny przygotowują już kolejny projekt. Tym razem zobaczymy fanów tańczących do hitu EXO. – Chciałyśmy zrobić coś, co lubią ludzie. Wiele osób proponowało Growl i na to właśnie się zdecydowałyśmy – mówi Agu. Aktualnie film jest w przygotowaniu. Grupa jednak nie odpoczywa. Każdy, kto chciałby nauczyć się choreografii do piosenki EXO, może zapisać się na warsztaty. Odbędą się one w Poznaniu (20 sierpnia), Gdańsku (3 września) i Warszawie (4 września). Za trzy godziny tańca zapłacimy 10 zł.

Które utwory zobaczymy dalej? – Nie chcemy myśleć o kolejnych piosenkach – podkreśla Agata – Na razie skupiamy się na teraźniejszości, czyli na Growl’u.

„Poland Dances to Kpop” znajdziecie na Facebook’u i oczywiście YouTube. Jeśli jesteście chętni do pokazania swoich umiejętności w przyszłych coverach tanecznych, odwiedźcie koniecznie też specjalną grupę projektu.

Jeden komentarz “Polska tańczy do kpop’u”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.