W najnowszym wydaniu chińskiego magazynu mogliśmy przeczytać wywiad z zespołem.

G-Dragon nie był jedyną koreańską gwiazdą, którą zobaczyliśmy na łamach sierpniowego Vogue Me. Każdy z chłopców z iKON odpowiedział na spersonalizowane pytania, opowiadali też o swojej karierze w Chinach. Wystąpili w stylizacjach Gee Eun oraz Charlie Chin, a fotografie wykonał Hong Jang Hyun. Przeczytajcie poniżej tłumaczenie wywiadu!

 

 

Jako członkowie iKON, jaka jest wasza opinia na temat wyglądu, a zdolności?

Bobby: Zdolności są ważniejsze. W pierwszej kolejności jesteśmy muzykami, potem idolami. Umiejętności powinny więc być na pierwszym miejscu.

Junhoe: Jeżeli mam wystarczająco dużo talentu i zdolności, to czy mój wygląd też nie będzie dobry?

Chanwoo: Myślę, że pokazywanie naszego talentu i zdolności jest ważniejsze, niż przywiązywanie uwagi do wyglądu.

 

Co [członkowie] iKON robią w wolnym czasie?

Donghyuk: Ostatnio jestem na bieżąco z dramami. Niedawno skończyłem oglądać „Another Oh Hae-young” i zacząłem „Doctors”. To pierwszy raz, gdy oglądam tyle dram [jednocześnie], są polecane przez ludzi dookoła mnie. Oglądam je, bo są bardzo interesujące.

Jinhwan: Zwykle nic nie robię. Oczyszczam umysł, patrzę przez okno, myślę o niczym i słucham muzyki.

Chanwoo: Ostatnio śpię przez większość mojego wolnego czasu. Jeżeli tego nie robię, to spędzam czas z hyung’ami. Często razem gotujemy, zazwyczaj pomagam Yunhyeong’owi w kuchni i innych rzeczach.

 

Jest wiele specjałów [do jedzenia] i miejsc, w których można zrobić zakupy w Korei, macie swoje rekomendacje dla chińskich fanów?

B.I: Ja bym polecił zjedzenie grillowanej wieprzowiny w koreańskich restauracjach, gdzie bywają taksówkarze [B.I ma na myśli miejsca, gdzie większość kierowców transportu publicznego jada w porach lunchu i obiadu, a ceny zwykle są niskie – przyp. red]. To jedne z moich ulubionych rzeczy do jedzenia. Smak [potraw] w tych jadłodajniach jest najbliższy koreańskiemu domowemu jedzeniu, a te miejsca są łatwe do znalezienia.

Bobby: Ja bym chciał zarekomendować street food blisko Hongdae. Grają [tam] przyjemną muzykę, a ceny są niskie, na przykład pikantne ryżowe ciastka. Jeżeli chodzi o zakupy, to poleciłbym Garosu-gil w Sinsa-dong.

Jinhwan: Pochodzę z wyspy Jeju, gdzie popularna jest czarna grillowana wieprzowina, więc zaproponowałbym właśnie to. W kwestii zwiedzania, to też musi być Jeju. Każde miejsce tam jest dobre do podróży, no i Jeju jest otoczone oceanem.

Donghyuk: Ja chciałbym polecić nową koreańską kuchnię. Wszyscy lubimy zjeść pysznie, a wiele koreańskich dań jest kombinacjami autentycznych smaków różnych regionów kraju. Chciałbym zarekomendować [tradycyjną] koreańską kuchnię, ale myślę, że zagraniczni fani woleliby nowe dania z pomieszanymi smakami.

Junhoe: Poleciłbym koreański Jjajangmyeon [makaron z pastą z czarnej fasoli]. Osobiście bardzo je lubię. Mam nadzieję, że [fani] spróbują zjeść Jjajangmyeon z pieczonym kurczakiem [z przyprawami].

Yunhyeong: Lubię chińskie dania, takie jak ostro-słodka wieprzowina!

Chanwoo: Na pewno Dolsot Bibimbap [ryż z warzywami i surowym jajkiem podawany w kamiennej misie]!

 

 

Kim Donghyuk

Wydajesz się być radosną i wesołą osobą, bije od ciebie ciepło.

To prawda, że często się śmieję, jednak nie jestem takim „promyczkiem”. Też mam swój charakterek, nie wiem też, kiedy się zezłoszczę. Może, kiedy będę rozdrażniony, może, kiedy dopiero co się obudzę? Nie lubię się denerwować, ani spierać się z innymi. Lubię to, co sprawia, że jestem szczęśliwy, chcę się śmiać.

Jest wiele instrumentów muzycznych, na których potrafisz grać. Na którym idzie ci najlepiej?

Myślę, że najlepiej gram na pianinie, ale ostatnio nie miałem okazji [do ćwiczeń]. Bardzo lubię grać na wszelkiego rodzaju instrumentach muzycznych. Chcę dalej próbować swoich sił na perkusji oraz nauczyć się grać na basie.

Jakie ćwiczenia wykonujesz, żeby utrzymać ciało w formie?

Kiedy chcę być w formie, to używam bieżni. Nie planuję wzrostu muskulatury. Jednak mam tendencje do szybkiego nabierania wagi, więc uprawiam aerobik. Często trenuję boks, och, myślę, że jestem najbardziej drażliwy, gdy to robię!

Co jest kolejnym planem iKON w Chinach po „Heroes of the Remix”?

Jak długo będzie okazja, tyle będziemy brać udział w programach [telewizyjnych]. Obecnie występujemy w „Heroes of the Remix”. Nie jesteśmy pewni, jaki jest dokładny plan dalszego działania, ale jeżeli to muzyczny program lub jakikolwiek inny show telewizyjny, to będziemy zainteresowani. Chciałbym, [żeby iKON] zorganizował koncert, to byłoby interesujące.

 

Song Yunhyeong

Którą część swojego ciała lubisz najbardziej?

(śmiech) Myślę, że rzęsy. Są dłuższe, niż reszty [członków zespołu].

Jeżeli miałbyś ugotować jakieś danie dla swoich fanów, co byś zrobił?

Prawdę mówiąc, bardzo lubię gotować i jeść ze wszystkimi. Jeżeli miałbym coś zrobić, to pewnie byłby to smażony ryż z kimchi. Kimchi jest najbardziej popularnym specjałem Korei, wiem też, że ludzie w Chinach także jedzą smażony ryż. Myślę, że chińskim fanom takie danie przypadłoby do gustu.

Jak w czasie waszego napiętego harmonogramu dbasz o skórę?

Każdego dnia nakładam maskę. To jedyna rzecz, którą teraz mogę zrobić. Nasz harmonogram jest zapełniony, więc nie ma innego wyjścia.

Z perspektywy idola, czy jedzenie słodkich rzeczy jest dobre?

Słodkich rzeczy? Bardzo lubię lody.

Jakie filmy ostatnio obejrzałeś?

W czasie naszego przepełnionego grafiku, mieliśmy tylko dwa dni przerwy. Zwykle oglądamy filmy razem. Kilka dni temu obejrzeliśmy „The Wailing” na VOD [ang. Video on Demand – Film na Żądanie]!

 

Koo Junhoe

Myślisz, że jesteś oschłą osobą?

Bynajmniej, potrzebuję trochę czasu, żeby zaprzyjaźnić się z innymi, ale kiedy już to się stanie, wyjdzie na jaw, że jestem denerwujący (śmiech). Ale lubię przebywać sam. Wolę spędzać czas z małą grupą przyjaciół, niż większą liczbą znajomych.

Wydajesz się bardzo dojrzały, to twoja osobowość?

To iluzja, fałszywe wrażenie. Jestem najmniej dojrzałym członkiem [iKON] (śmiech).

Co robisz, kiedy jesteś sam?

Lubię słuchać piosenek, gdy jestem sam. Najchętniej bluesa.

Jakie masz hobby?

Lubię oglądać filmy. Romanse lub kino, które ma drugie dno. Myślę na przykład, że film „Han Gong-ju” jest bardzo inspirujący.

Wolisz śpiewać, czy tańczyć?

Oczywiście, że śpiewać, tańczenie jest zbyt trudne.

Co najbardziej chciałbyś robić [w życiu], oprócz muzyki?

Muszę się skupić na jednej rzeczy. Jeżeli miałbym spróbować innych, nie miałbym w sobie tyle pewności. W przyszłości chciałbym się ustatkować i zamieszkać z moją rodziną.

 

Kim Jinhwan

Którą piosenkę zwykle lubisz śpiewać?

Love Musiq Soulchild.

Jesteś najstarszy w grupie, fani często mówią, że masz matczyną rolę w zespole. W programie, w którym brałeś udział [dziennikarz miał na myśli Marie&I – przyp. red.], miałeś wizerunek kogoś skrupulatnego i łagodnego. Jak zajmujesz się członkami [zespołu] w prywatnym życiu?

W [rodzinnym] domu jestem najmłodszym dzieckiem, więc raczej nie potrafię dbać o innych. Jednakże jestem lepszym słuchaczem. Często słucham, co myślą i czują [inni członkowie]. Myślę, że to jedna z drobnostek w naszym codziennym życiu.

Jakie miałeś marzenia jako dziecko?

Zawsze chciałem zostać piosenkarzem, ale nie miałem tyle pewności siebie, kiedy byłem dzieckiem. Jednak zawsze miałem ambicje.

Jakim typem wokalu jesteś?

Myślę, że mój głos należy do tych, które są łagodne.

Podzielisz się z nami swoimi słabościami?

Zawsze staram się być przyjazny, ale czasami nie potrafię kontrolować swoich emocji.

Czy występowanie w Chinach różni się od koncertów w Korei?

Nie czuję tej różnicy. [Jeżeli tak], to z powodu bariery językowej. Nie znam też wielu ludzi w Chinach, więc wciąż czuję się nieswojo. Ale przyzwyczaiłem się, więc nie ma teraz to większego znaczenia.

Co cię najbardziej zachwyciło w Chinach?

Wszystko było oszałamiające. Myślę, że w Chinach wszystko jest ogromne; ulice są szerokie, hale koncertowe są olbrzymie; byłem zaskoczony tym wszystkim. Myślę, że w przyszłości będę częściej odwiedzał Pekin.

Które miasto w Chinach lubisz najbardziej?

Chengdu. Lubię pikantne jedzenie, a widoki tam są piękne.

 

Jung Chanwoo

Wiele razy grałeś w dramach, jakiego typu postać chciałbyś zagrać w przyszłości?

Chciałbym zagrać normalną osobę, nie chcę już grać nikogo szałowego lub cool. Chcę spróbować roli bohatera, z którym inni mogą się utożsamić.

Zaczynałeś jak aktor w bardzo młodym wieku. Czerpałeś z tego przyjemność, czy może żałujesz straconego dzieciństwa?

Zadebiutowałem [jako aktor] bardzo wcześnie, ale nie pokazywałem się [mediom] często. To prawda, że nie spędzałem z moimi przyjaciółmi wiele czasu. Nie robiłem też rzeczy, które robili moi rówieśnicy, ale myślę, że właśnie to doświadczenie uczyniło mnie tym, kim jestem teraz.

Jako ostatnia osoba, która dołączyła do iKON, nad [którą częścią w sobie] chciałbyś popracować? 

Ostatni dołączyłem do iKON, wiem, że mam sporo do nadrobienia. Początkowo chciałem skupić się na tańcu, ale hyung’owie są bardzo w tym dobrzy, więc wolę śpiewać. Spędzam zatem więcej czasu na trenowaniu wokalu.

 

 

Kim Hanbin (B.I)

Gdzie i kiedy lubisz pisać piosenki?

Często robię to, jak wydarzy się coś nowego lub niespodziewanego. Czasami, kiedy spaceruję, wena mnie dopadnie i idę do studia, żeby nagrać tą wenę i zrobić z niej piosenkę.

Wcześniej wspomniałeś, że czerpiesz swoją wenę [do pracy] z filmów. Możesz polecić nam kilka produkcji, które lubisz?

Bardzo inspirującym filmem jest „Fight Club”. „Before Sunrise” też nie jest zły, niedawno go oglądałem. Dał mi dużo inspiracji. Mimo, iż jest to stary film, scenerie i atmosfera w nim są świetne.

Jako lider iKON, myślisz, że posiadasz potrzebną do tego charyzmę?

Czuję, że wciąż wiele mi brakuje. Lider musi być odpowiedzialny, mam nadzieję, że mogę być bardzo aktywny i stać się wzorem [dla innych członków]. Podczas treningów, jestem o wiele poważniejszy, ale zwykle wciąż zostaję bardzo przyjazny (członkowie, którzy siedzieli z boku potwierdzili, że jest liderem ze swoim urokiem).

Jeżeli nie byłbyś teraz piosenkarzem, co innego byś robił?

Mam wiele marzeń, zostanie piosenkarzem jest tylko jednym z nich. [Chciałbym zostać] maratończykiem, piłkarzem, naukowcem lub komikiem. Ale myślę, że nie sprawdziłbym się [w tych dziedzinach].

Podczas treningów, występów, a nawet w prywatnym czasie, wszyscy członkowie są razem. Czy zdarzają się sprzeczki i kłótnie pomiędzy nimi?

Normalnie się nie kłócimy. Jeżeli konflikt rodzi się pomiędzy kimś młodszym, a starszym, to Yunhyeong zwykle rozwiązuje problem (śmiech). Może nie można tego nazwać dosłownie “rozwiązywaniem”. Po tym, jak hyung’owie wszystko nam wyjaśnią, wszyscy z powrotem się dobrze dogadują.

 

Kim Jiwon (Bobby)

Kogo podziwiasz wśród raperów?

Muzyków różnych stylów, takich jak Jay-Z, Nas i 2Pac. Jednak ci, którzy inspirują mnie najbardziej, to Lil Wayne i Kendric Lamar.

Lubisz inne style i gatunki muzyczne, oprócz rapu?

Lubię soft EDM (Electronic Dance Music) i jazz. Tak naprawdę, to oprócz heavy metalu i death metalu, pasują mi inne gatunki muzyczne. W przyszłości dalej będę tworzył hip-hop, ale zawsze będę gotowy spróbowania czegoś innego.

Rap i hip-hop są teraz bardzo popularne, myślałeś kiedyś o wydaniu solowego albumu?

Oczywiście, chciałbym mieć solową płytę. Myślę, że bardzo ważne jest próbowanie różnych stylów muzycznych, nie tylko rapu.

Wśród członków iKON, ty jesteś duszą towarzystwa?

Jestem bardziej towarzyski [od innych] i łatwo zaprzyjaźniam się [z ludźmi]. Jednak potrafię być całkiem powściągliwy, gdy spotykam kogoś po raz pierwszy.

Czy w przyszłości zobaczymy iKON w innych programach telewizyjnych w Chinach?

Myślę, że to bardzo ważne, żeby przyciągnąć uwagę w Chinach, więc na pewno nie zmarnujemy żadnej okazji.

Kiedy usłyszymy kolejny album?

Planujemy wydanie go pod koniec roku.

 

Oryginał artykułu możecie przeczytać w sierpniowym wydaniu Vogue Me.

 

źródło: (1) (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.