Girlsband Pledis Entertainment zakończył karierę. Siedem członkiń grupy postanowiło rozstać się z agencją.

Zgodnie z artykułem portalu Yonhap News, Pristin, w porozumieniu z Pledis Entertainment, oficjalnie się rozpadło. Kyulkyung, Yehana oraz Sungyeon zdecydowały się przedłużyć kontrakty z wytwórnią. Pozostałe członkinie, Nayoung, Roa, Yuha, Eunwoo, Rena, Xiyeon i Kyla, rozwiązały umowy i tym samym opuszczą agencję. Przeczytajcie tłumaczenie oficjalnego oświadczenia w tej sprawie:

Dzień dobry. Tutaj Pledis Entertainment.

Po pierwsze, chcemy serdecznie podziękować fanom, którzy kochali i dbali o Pristin.

Przekazujemy oficjalne oświadczenie w sprawie rozpadu zespołu oraz rozwiązania kontraktów przez członkinie [grupy].

Wytwórnia i członkinie [Pristin] przez długi czas brali udział w dogłębnych rozmowach i długo zastanawiali się przed podjęciem wzajemnego porozumienia. Zdecydowano o przedłużeniu umów przez Kyulkyung, Yehanę i Sungyeon; siedem członkiń (Nayoung, Roa, Yuha, Eunwoo, Rena, Xiyeon oraz Kyla) zakończy swoje kontrakty z dniem 24 maja 2019 roku.

Chcielibyśmy przede wszystkim przeprosić fanów, którzy zawsze wspierali [grupę], za dostarczanie tak smutnych wiadomości.

Ta decyzja musiała zostać podjęta bardzo ostrożnie, więc poświęcono jej dużo czasu. Pod koniec rozmów, zdecydowaliśmy uszanować pragnienia członkiń Pristin, co skutkowało decyzją o rozpadzie [zespołu] oraz zakończeniu umów.

Członkinie Kyulkyung, Yehana oraz Sungyeon wyraziły chęć pozostania w firmie. Będziemy aktywnie je wspierać, by mogły stabilnie brać udział w indywidualnych aktywnościach. Będziemy wspierać je całym sercem, by mogły być bardziej aktywne i uczestniczyć w zróżnicowanych aktywnościach. 

W stosunku do członkiń Pristin, które opuszczają naszą agencję, chcielibyśmy wyrazić nasze najgłębsze podziękowania. [Będziemy] szczerze je wspierać na nowych drogach, nawet jeśli ich oficjalne kontrakty się zakończyły.

Ponieważ to bardzo ważna i delikatna kwestia, która potrzebowała ostrożnych decyzji, chcielibyśmy szczerze przeprosić fanów za ogłaszanie jej tak późno i zmartwienie ich nią. Na koniec chcielibyśmy poprosić fanów o niezmienne wsparcie dla siedmiu członkiń Pristin oraz dla Kyulkyung, Yehany i Sungyeon, które rozpoczynają nowy start [w życiu].

Dziękujemy.

Przypomnijmy, że Pristin zadebiutowało w marcu 2017 roku z mini-albumem „Hi! Pristin” jako pierwszy girlsband Pledis Entertainment od czasów After School. Kilka miesięcy później wróciło z EP „Schxxl Out”, drugim i jednocześnie ostatnim wspólnym albumem zespołu. Po dwóch latach przerwy od jakichkolwiek aktywności fani mogli posłuchać płyty unitu grupy – Pristin V

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: Melon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.