Wytwórnia After School doczekała się kolejnego girlsbandu! Co wiemy o Pristin?

Rok temu Pledis stworzyło Pledis Girlz, grupę dziewcząt przygotowujących się do wspólnego debiutu w nowym zespole wytwórni. Girlsband koncertował w okresie od maja do września 2016 roku (z wyjątkiem Nayoung i Kyulkyung, które promowały się wówczas z I.O.I). Na ostatnim show w styczniu 2017 zdradziły, że zadebiutują jako Pristin.

Nazwa zespołu jest zbitką wyrazów ‘prismatic’ oraz ‘elastin’, co ma oznaczać zarówno radość i żywiołowość, jak i siłę. Zespół ma dziesięć członkiń, które jeszcze przed debiutem pojawiały się na k-popowej scenie. Sprawdźcie profile dziewcząt poniżej!

NAYOUNG 

Im Na Young, ur. 18.12.1995 

Jest liderką zespołu, jak i jego głównym tancerzem i raperem. Zajęła 10. miejsce w show Mnet „Produce 101” i tym samym zadebiutowała z I.O.I. Potrafi komponować piosenki oraz choreografie. Pojawiła się w teledyskach Game Over Kye Bum Zu, Why Are We TROY, Man of the Year Hanhae, If You Ailee i My Copycat Orange Caramel.

ROA

Kim Min Kyung, ur. 29.07.1997

Wokalistka i visual Pristin, chociaż zajmuje się również pisaniem piosenek. Pojawiała się w występach na żywo duetu Rainy i Kanto, You End, And Me. Znaleźć możemy ją też w teledyskach My Copycat Orange Caramel, Daybreak NU’EST i Falling Slowly Dong Han Geun. Brała udział w „Produce 101”, gdzie odpadła w 8 odcinku.

YUHA

Kang Kyung Won, ur. 5.11.1997

Yuha przed debiutem trenowała rok, jest wokalistką. Mogliśmy ją oglądać w teledyskach do Overcome NU’EST i My Copycat Orange Caramel. Podobnie jak Roa, brała udział w „Produce 101”, ale odpadła w 8 odcinku.

RENA

Kang Ye Bin, ur. 19.10.1998

Jest główną raperką Pristin. Przed przesłuchaniami do Pledis, chciała dostać się również do TS Entertainment. Potrafi grać na perkusji i gitarze. Brała udział zarówno w „Produce 101”, jak i czwartej edycji „Show Me The Money” (sprawdź występ TUTAJ), gdzie odpadła w drugiej rundzie. Pojawiła się w teledyskach My Copycat Orange Caramel i Mansae SEVENTEEN.

EUNWOO

Jung Eun Woo, ur. 01.07.1998

Gdy miała 14 lat, wzięła udział w czwartej edycji show „Superstar K”, a potem pojawiła się w koreańskiej wersji „The Voice Kids”. Razem z Vernon’em z SEVENTEEN nagrała Sickness. Możemy ją zobaczyć także w teledyskach Mansae SEVENTEEN i My Copycat Orange Caramel. Brała udział w „Produce 101” i znalazła się w TOP22 programu.

KYULKYUNG

Zhou Jieqiong, ur. 16.12.1998 w Szanghaju (Chiny)

Wcześniej znana pod pseudonimem Pinky. Zajęła 6 miejsce w „Produce 101” i zadebiutowała z I.O.I. Możemy znaleźć ją w teledyskach My Copycat Orange Caramel i Mansae SEVENTEEN.

SUNGYEON

Bae Sung Yeon, ur. 25.05.1999

Pochodzi z USA. Potrafi pisać i komponować piosenki. Brała udział w programie „Girl Spirit”, który miał pokazać talenty artystek, które niedawno zadebiutowały, bądź dopiero rozpoczną swoją karierę muzyczną (sprawdź jeden z występów TUTAJ). Pojawiła się także w My Copycat Orange Caramel.

YEHANA

Kim Ye Won, ur. 22.02.1999

Jest wokalistką Pristin. W lutym 2016 roku występowała na koncertach SEVENTEEN jako tancerka. Pojawiła się również w My Copycat Orange Caramel.

XIYEON

Park Jung Hyun, ur.14.11.2000

Jest tancerką, wokalistką i raperem zespołu, była trainee przez 9 lat. Potrafi grać na pianinie i skrzypcach, tworzyć piosenki i układać choreografie. Pojawiła się w teledysku After School Bang! z 2010 roku, jak i w My Copycat Orange Caramel. Dostała się do TOP35 w „Produce 101”.

KYLA

Kyla Massie, ur. 26.12.2001

Maknae zespołu. Pochodzi z USA, gdzie mieszkała w Indianie i Kalifornii. Tak jak reszta grupy, pojawiła się w My Copycat Orange Caramel.

 

Pristin zadebiutowały z mini-albumem „Hi! Pristin” 21 marca 2017 roku. Na krążku znajdziemy sześć piosenek wraz z tytułowym Wee Woo. Kawałek opowiada o zakochaniu, które w swoich objawach podobne jest do ataku szaleństwa. Kolorowy teledysk również wprowadza widza w tematykę numeru.

Zarówno nad tekstem Wee Woo, jak i jego muzyką pracowała m.in. Sungyeon. Wśród twórców innych utworów z płyty, znajdziemy także inne członkinie girlsbandu. Każda z dziewcząt uczestniczyła w tworzeniu ich debiutanckiego krążka, czy to przy słowach, czy muzyce.

Jeszcze przed oficjalnym stanięciem na scenie, dziewczęta przygotowywały nas do swojego debiutu specjalnym projektem. Warto obejrzeć ich covery utworów innych artystów, m.in. Adore U SEVENTEEN, czy Catch Me If You Can SNSD. W 2016 roku wydały także piosenkę We, skomponowaną przez Eunwoo i Sungyeon. Poniżej znajdziecie playlistę Pledis Entertainment z „Pledis Girlz Debut Project”.

 

Jak myślicie, co dziewczyny z Pristin pokażą następnym razem?

 

źródło:(1)(2)(3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.