„Fate Number For” przynosi zespołowi szczęście, wyświetlenia i wysokie miejsca w notowaniach.

Po roku i dwóch miesiącach, fani WINNER doczekali się dwutytułowego singla „Fate Number For”. Ujrzał on światło dzienne 4 kwietnia o 16:04 czasu koreańskiego. Fizycznie płyta występuje w dwóch wersjach – For Seoul i For LA, o czym mogliście przeczytać we wcześniejszym artykule. Teksty piosenek oraz muzyka zostały stworzone przez członków grupy. Za choreografię do FOOL odpowiedzialny był Seung Hoon.

Dawno planowany powrót był odłożony w czasie przez odejście z zespołu Nam Tae Hyun’a. WINNER postanowił sprostać wyzwaniu i wydał płytę bez jednego z głównych wokali. „Prawdę mówiąc, czuć jego [Tae Hyun’a] nieobecność. Ale nie możemy się tym zamartwiać”, wyznał Seung Yoon. „Bardzo się przygotowywaliśmy do tego albumu, aby udowodnić, że nadal możemy pokazać, jaki jest WINNER. […] Teraz jest nas czterech, musimy to zaakceptować. Sądzę, że w sercach naszych fanów zawsze będziemy w piątkę. Nie chcę zapomnieć o pięcioosobowym WINNER, ale proszę, wspierajcie nas też jako czterech”, dodał.

REALLY REALLY utrzymane jest w monochromatycznych kolorach. Sam utwór jest pogodny, energetyczny i taneczny. Styl tropical house wpisuje się w nadchodzące wakacje. Tekst piosenki napisali Seung Yoon, Mino i Seung Hoon. Opowiada o uczuciach mężczyzny, który jest zachwycony kobietą i liczy na jej akceptację. Chłopcy zajęli się również kompozycją piosenki. W teledysku zobaczymy muzyków w dwóch wersjach. W pierwszej noszą eleganckie garnitury, a dookoła nich tańczą kobiety. Druga jest natomiast znacznie lżejsza i bardziej nastawiona na zabawę.


FOOL zwalnia tempo, pozwala nam się zatrzymać i rozmyślać. Autorem tekstu jest lider zespołu, Seung Yoon. Wielokrotnie powtarzana fraza „I was a fool” (ang. byłem głupcem), jak i cały tekst, to przyznanie się do pomyłki oraz wyznanie żalu i skruchy po rozstaniu lub stracie bliskiej osoby. W teledysku widzimy nawiązania do krytycznych błędów, jakich dopuściły się grane przez członków zespołu postacie. Przez te zachowania ucierpiała ważna dla nich osoba, z czego za późno zdali sobie sprawę i teraz żałują swoich czynów. Wymowny jest chociażby moment, gdy Mino rzuca się na kobietę zasłoniętą przedmiotem. Gdy rozrywa papier, okazuje się, że jest to lustro i raper widzi swoje odbicie. To porównanie oznacza egoizm i niezauważanie własnych błędów. W klipie nie pojawia się natomiast choreografia ułożona przez Seung Hoon’a, którą niedawno zapowiedział Yang Hyun Suk

Zespół potrzebował niecałej doby, żeby REALLY REALLY osiągnęło all-kill w koreańskich rankingach. Obecność FOOL na listach zamyka się natomiast w pierwszej piątce.

Singiel „Fate Number For” dotarł na pierwsze miejsca na iTunes w 12 krajach w ciągu dwóch godzin. Tego samego dnia w ogólnym notowaniu iTunes, singiel znalazł się na trzeciej pozycji. W Polsce osiągnął 11. miejsce (4 kwietnia po 21:30).

Pierwszy występ WINNER będziemy mogli zobaczyć 8 kwietnia w programie MBC Music Core.

źródła: (1)(2)(3)(4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.