Zespół wrócił z nowym wydawnictwem, gdzie pozytywnie nastraja nas do życia. Sprawdźcie, co powinniście wiedzieć o „Positive”! 

PENTAGON po czterech miesiącach od wydania „DEMO_02” podzielił się z fanami kolejnym wydawnictwem. Sześć utworów to ponownie dzieło samych muzyków. Tym razem pomagali im też inni producenci, w tym jeden z ważniejszych w CUBE Entertainment, czyli Flow Blow. Jednak to Hui, E’Dawn, Jinho, Kino, Yuto i Wooseok są najczęściej wymieniani jako autorzy numerów krążka.

Płytę promuje kawałek Shine, który, idąc śladami nazwy albumu, niesie ze sobą ładunek pozytywnej energii. Melodia zaprasza do tańca i zabawy. Hui chciał wyrazić w niej uczucia jednej osoby do drugiej. Riffy pianina i prosty, acz pełen radości rytm mają odzwierciedlać bicie serca zakochanego. W pisaniu tekstu i melodii pomagał E’Dawn oraz producent Flow Blow.

Choreografia do Shine składa się z kilku popularnych na świecie kroków. Pozwala też chłopcom na dowolne interpretowanie tańca. Teledysk jest pełen kolorów i dynamicznych scen. Grupa stawia na swobodę, a jej członkowie dobrze się bawią i wygłupiają.


Lista utworów jest przemyślana, ma swój początek i koniec. Boysband przypilnował, żeby z całości płyty płynęła pozytywna, pocieszająca i motywująca wiadomość dla fanów. Jak prezentuje się tracklista mini-albumu?

  1. OFF-ROAD – kawałek rozpoczynający „Positive” skupia się na młodzieńczym poszukiwaniu siebie. Kino, autor tekstu, porównuje te doświadczenia młodego człowieka do zejścia z głównej drogi.
  2. Shine
  3. Think about you – wdzięczna melodia i szczery tekst tworzą niewinną, romantyczną atmosferę. Piosenka opisuje fascynację jednej osoby  drugą poprzez nieustanne powracanie do niej w myślach. Z opisu kawałka na stronie CUBE Entertainment dowiemy się, że Think about you ma zachęcać do zakochania się tej wiosny. Autorem piosenki jest główny wokal zespołu, Jinho.
  4. Do it for fun (Rap unit) – E’Dawn, Yuto i Wooseok ponownie łączą swoje siły w hip-hopowym trapie. Utwór charakterem przypomina Get that drink z płyty „DEMO_01”. Kawałek przedstawia różne style raperów i ich temperamenty: Wooseok jest opanowany, a E’Dawn rapuje jakby od niechcenia. Energii dodają im dynamiczne wejścia Yuto, który odpowiada za tzw. „bridge” (z angielskiego „most”; łączy części piosenki, a w tym przypadku zastępuje kulminacyjny moment, którym jest refren – przyp.red.).
  5. Nothing i can do – po raz kolejny słyszymy PENTAGON w balladzie przypominającej stylem te z lat 80-tych. Melancholijny nastrój tworzą wszyscy członkowie grupy. Głównym tematem jest zerwanie i ból, który odczuwa zakochany po utracie swojej sympatii.
  6. Let’s go together – płyta kończy się pozytywnym akcentem. Boysband zwraca się do fanów, proponując im swoje towarzystwo w trudnych chwilach. Artyści zapewniają, że mimo problemów, wszystko jest w porządku.

„Positive” było pierwsze na listach iTunes w Kazachstanie, Kambodży, Makau i Malezji. Podium zajęło również w krajach takich, jak: Finlandia, Izrael czy Tajlandia. W Polsce płyta znalazła się na 92. miejscu. Tytułowa piosenka najwyżej pojawiła się natomiast w Brunei – na drugim miejscu.

 

Promocję „Postivie” prześledzicie w naszym wcześniejszym artykule. Zajrzyjcie też do galerii zdjęć zza kulis kręcenia teledysku i sesji zdjęciowej do photobooka płyty.

 

źródło zdjęcia: Twitter PENTAGON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.