W swoim najnowszym singlu EXID zagłębia się w koncept lat 90. Przekonują swojego ukochanego, by zaczekał z drastycznymi decyzjami jeden dzień. Przeczytajcie wszystko, co powinniście wiedzieć o  “Lady”!

Comeback z utworem Lady, który odbył się 2 kwietnia, jest pierwszym singlem EXID wydanym w 2018 roku. Grupa ponownie stanęła na scenie w cztery, ponieważ Solji wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. Jak pisaliśmy wcześniej, liderka choruje na nadczynność tarczycy, która uniemożliwia jej dołączenie do oficjalnych promocji.

Tym razem zespół postanowił cofnąć się w czasie i spróbować swoich sił w hip-hopowych latach 90. Dziewczęta nawiązują piosenką do stylu new jack swing, który był wtedy bardzo popularny. Oprócz wielu elementów retro w muzyce i teledysku, usłyszymy znane nam mocne wokale Hyerin, Junghwy i Hani, a także energiczny rap LE. W tekście członkinie proszą o jeszcze jeden dzień zwłoki, zanim ich ukochany z nimi zerwie. Ten czas ma poświęcić na poważne przemyślenie, czy na pewno wyjdzie mu to na dobre. Nawiązuje do to koreańskiego tytułu numeru, który można przetłumaczyć jako “Zrób to jutro” (ang. Do it tomorrow). Słowa do Lady tworzyli razem V!VE, Shinsadong Tiger oraz LE. Ostatnia dwójka skomponowała także melodię kawałka.

Na koreańskich rankingach EXID udało się zająć wysokie pozycje, w tym pierwsze miejsce w notowaniu Soribada oraz drugie na Bugs (stan na godzinę 00:30 KST 3 kwietnia). Na iTunes Lady znalazło się w pierwszej dziesiątce list w kilku krajach, m.in. w Wietnamie, Chile, Gwatemali czy na Filipinach. Poszczególne wyniki znajdują się poniżej.

EXID podzieliło się także szeregiem zakulisowych materiałów. Oprócz galerii zdjęć, na oficjalnym kanale V LIVE znajduje się klip z planu filmowego teledysku, studia nagraniowego oraz wideo choreografii Lady.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: dispatch.co.kr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.