Prokuratura zakończyła dochodzenie w sprawie zeszłorocznego oskarżenia wobec muzyka. W drodze postanowienia nie przyznano mu żadnych zarzutów.

SM Entertainment potwierdziło 6 kwietnia, że Onew został oczyszczony z podejrzeń o molestowanie. Po zakończeniu postępowania przygotowawczego prokuratura uznała, że muzyk nie popełnił czynów, o które go oskarżano. Nie postawiono mu żadnych zarzutów.

Informacja, że lider SHINee rzekomo dopuścił się wykorzystywania seksualnego, obiegła media w sierpniu 2017 roku. Do zdarzenia miało dojść w jednym z seulskich klubów w dzielnicy Gangnam. SM Entertainment tłumaczyło zachowanie muzyka mówiąc, że „Onew odwiedził miejsce, aby pogratulować koledze debiutu jako DJ. Podczas tańca był nietrzeźwy i nieświadomie nawiązał fizyczny kontakt z kobietą”. 

Z powodu oskarżenia, Onew opuścił obsadę drugiego sezonu dramy JTBC TV „Hello, My Twenties!”. W grudniu 2017 roku przeprosił fanów za swoje zachowanie ręcznie napisanym listem. Pierwszy raz od wybuchu skandalu wystąpił w lutym tego roku podczas trasy koncertowej SHINee. Obecnie muzyk jest w Dubaju razem z innymi artystami SM Entertainment, aby wziąć udział w „SMTOWN Live World Tour VI in Dubai”.

 

źródło: (1)(2)(3)
źródło zdjęcia: shinee.smtown.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.