Najnowszy krążek Monsta X przekona do siebie fanów taneczno-popowych kompozycji, jednocześnie nie rozczaruje tych, którzy preferują hip-hopową i trapową odsłonę boysbandu. Co powinniśmy wiedzieć o “FOLLOW – FIND YOU”? Sprawdźcie nasze podsumowanie comebacku grupy! 

“FOLLOW – FIND YOU” niezależnie od wyników i zdobytych nagród jest albumem, który kończy bardzo istotny w rozwoju grupy okres. Monsta X bowiem, niespodziewanie opuścił Wonho, który został oskarżony o palenie marihuany. Kilka dni później Starship Entertainment rozwiązało kontrakt z wokalistą. W międzyczasie do opinii publicznej wypłynęła informacja o rzekomym romansie Shownu z mężatką. W następnych dniach internet obiegły fotografie, na których miał znajdować się nagi Shownu, jednak agencja boysbandu szybko zaprzeczyła, że na zdjęciach jest muzyk.

Jeszcze przed premierą krążka Monsta X podzieliło emocjonalnym się klipem do Find You. Zgodnie z założeniem twórców albumu, utwór prezentuje jedno z dwóch oblicz Monsta X. Chociaż boysband zazwyczaj pokazuje nam siebie z tej charyzmatycznej, pełnej pewności siebie strony, w tym przypadku otrzymaliśmy delikatną mieszankę dźwięków pianina z hip-hopowymi beatami. Tekst kompozycji nawiązuje do pragnienia odnalezienia ukochanej osoby, która odeszła. Mimo to członkowie grupy symbolicznie traktują utwór jako dowód ich przywiązania do siebie, przedstawiający ich jako integralną, uzupełniającą się jedność.

Gdy krążek trafił do sieci, grupa zaprezentowała klip do Follow. Piosenka porzuca trend agresywnych, trapowych tittle tracków, do których zespół przyzwyczaił nas na poprzednich wydawnictwach. Pomimo tego, kawałek cechuje się ogromnymi pokładami energii dzięki intrygującemu połączeniu popularnego EDM z koreańskim folkiem. Tekstu kawałka odnosi się natomiast do nieustannego poszukiwania oraz podążania za kimś dla nas bardzo ważnym.

Na krążku znalazło się łącznie osiem kompozycji w tym utrzymane w stylu future R&B Mirror, które Wonho oraz Shownu prezentowali na ostatnich koncertach. Prócz tego boysband przygotował dla nas pełne typowego dla grupy poweru Monsta Truck. Najwięcej kawałków jednak opiera się na mieszankach hip-hopu/trapu z innymi gatunkami. Warto tutaj zwrócić uwagę na połączenie ciężkich basów i emocjonalnych wokali na Disaster czy porywającej do tańca linii melodycznej Burn it up. Bardziej  stonowaną stronę grupy prezentuje natomiast skomponowane przez Changkyuna UR czy czy poświęcone osobie, która wbrew swojej woli musi odejść See You Again.

Krążek poradził sobie najlepiej na arenie międzynarodowej debiutując na podium listy iTunes w ponad dwudziestu krajach. Na niższych pozycjach uplasowały się również single promujące wydawnictwo – Find You oraz Follow. Szczegółowe wyniki znajdziecie poniżej.

Która piosenka z “FOLLOW – FIND YOU” najbardziej się Wam podoba? 

 

źródło: (1)
źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube Starship Entertainment 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.