Kilkanaście godzin po oficjalnym odejściu Wonho z Monsta X, Dispatch opublikował materiał oskarżający muzyka o zażywanie nielegalnych substancji w 2013 roku.

Pomimo podejmowanych przez agencję Monsta X czynności prawnych, w stronę byłego członka boysbandu padły kolejne oskarżenia. Tym razem muzyka posądzono palenie marihuany w 2013 roku wraz z Jung Da Eun. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach kobieta za pomocą portali społecznościowych domagała się zwrotu pieniędzy, które Wonho miał rzekomo pożyczyć od niej w poprzednich latach.

Starship Entertainment oficjalnie odniosło się do tych informacji i ogłosiło zakończenie kontraktu muzyka wraz z dniem 1 listopada. Poniżej przeczytacie tłumaczenie oświadczenia wytwórni:

Witajcie, tu Starship Entertainment.

Odnośnie raportu wydanego 1 listopada, Wonho poddał się kontroli bagażu i całego ciała na lotnisku po powrocie z koncertu w Niemczech we wrześniu 2019. Był to jednak prosty proces i zostaliśmy poinformowani, że jest to część inspekcji kontroli celnej. Nie otrzymaliśmy osobnego powiadomienia o dochodzeniu i nie byliśmy świadomi, że Wonho jest podejrzanym w dochodzeniu dotyczącym podejrzeń zażywania marihuany w 2013 roku i, że to dochodzenie jest w toku.

W związku z tą sprawą, zapadła decyzja, że nie możemy dłużej utrzymywać naszej umowy z Wonho i rozwiązaliśmy kontrakt Wonho wraz z dniem 1 listopada 2019 roku. 

Czujemy się odpowiedzialni za spowodowanie kłopotów wielu osobom przez obecną sytuację. Będziemy ciężko pracować, by wypełnić nasze obowiązki, dzięki czemu będzie on mógł pilnie uczestniczyć w dochodzeniu. 

Jeszcze raz przepraszamy fanów, którzy szczerze cenią Monsta X. Przepraszamy.

Według Jung Da Eun, Hoseok (prawdziwe imię Wonho – przyp. red.) miał zaoferować Da Eun marihuanę w listopadzie 2013 roku, gdy mieszkali wspólnie w okolicach Yeoksam-dong. Ówcześni przyjaciele spotkali się w kawiarni, gdzie Wonho zaoferował jej marihuanę. Według Jung Da Eun muzyk najprawdopodobniej nabył substancję od dilera. W momencie, gdy kobieta oraz Wonho palili marihuanę, w mieszkaniu była jeszcze jedna osoba. Świadek na potrzeby artykułu został nazwany “C”. Warto podkreślić, że “C” jest w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności w związku z wielokrotnym użyciem nielegalnym substancji psychoaktywnych w trakcie pracy jako kierownik handlowy z klubie Burning Sun. 

W dniu wydarzenia, “C” miała poprosić Jung Da Eun, aby pożyczyła jej pasek. Kobieta podała “C” hasło do swojego mieszkania, aby ta mogła w każdej chwili przyjść po przedmiot. “C” miała być w pokoju Jung Da Eun, gdy Hoseok oraz Jung Da Eun palili marihuanę.

Reporter Dispatch odwiedził “C” w więzieniu, aby sprawdzić czy historia Jung Da Eun jest prawdziwa. “C” potwierdziła, że taka sytuacja miała miejsce.

Agencja prasowa poprosiła o komentarz lokalną policję, która od dłuższego czasu prowadzi postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z artykułem, Wonho miał stawić się na komisariat pod koniec września, tuż ostatnim koncercie Monsta X w Niemczech. Artysta miał dobrowolnie oddać próbkę włosów celem przeprowadzenia testu na obecność narkotyków. Rzecznik policji dodał, że w związku z trwającym postępowaniem, nie może podać wyniku testu do wiadomości publicznej. Nieznany jest również status artysty w trwających czynnościach.

W odpowiedzi na liczne kontrowersje oraz plotki, 31 października Wonho zdecydował się opuścić Monsta X. Tego samego dnia Starship Entertainment było zmuszone zabrać głos w sprawie rzekomego romansu Shownu z mężatką. 

 

źródła: (1)(2)
źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Monsta X

 1. Uch, co się tu właściwie dzieję? Kolejny świetny zespół traci członka z powodu narkotyków. To jest już po prostu smutne. MONSTA X jest świetnym zespołem, smutno patrzeć jak wszystko powoli się psuje. Miejmy nadzieję że jakoś się z tego pobierają :/

 2. A gdzie znaleźliście to oświadczenie? Ponieważ na żadnym oficjalnym koncie Starshipu go nie ma…
  A cały tekst wygląda mi jak kopiuj wklej do tłumacza z Soompi.
  Więc nie dość że wprowadzacie ludzi w błąd bo tego oświadczenia nie ma, to jeszcze kopiujecie czyjąś treść i wklejacie jako własną. Radzę się nad tym zastanowić

  1. Dzień dobry! Powyższy artykuł został napisany w oparciu o teksty portalu Dispatch i gazety Maeil Buissness. Odnośniki do oryginalnych artykułów znajdują się w źródłach. Warto zaznaczyć, że Naver działa jak Google – jest jedynie pośrednikiem i magazynuje teksty.
   Co do oświadczenia Starship Entertainment – należy pamiętać, że takie odpowiedzi powstają często na skutek bezpośredniego pytania danej redakcji. Oznacza to, że komentarz agencji jest traktowany jako wyłączność danego tytułu i wcale nie musi pojawiać się na oficjalnej stronie firmy. Inne redakcje mają natomiast prawo korzystania z niego, oczywiście po podaniu źródła.
   Jeśli chodzi natomiast o tłumaczenie oświadczenia, jest ono wykonane samodzielnie po zweryfikowaniu wspomnianego wyżej artykułu z kilkoma innymi źródłami.

  1. No dokładnie! Patrzcie co robią zachodni artyści! Ich nikt nie ściga za to, ze 6 lat temu palili zioło.

 3. Czasami myślę że ludzie chcą doprowadzić do samobójstwo dobrych i kochanych osób bo komuś się coś niepodoba

 4. Szkoda…. Chłopcy, Będzie Wam ciężko, tak samo jak i Wonho. Wonho fighting! MONSTA X fighting! Kocham slunchac Waszych piosenek i mam nadzieję że to się nie pogorszy… Trzymam za wszystkich kciuki! Do boju!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.