W odpowiedzi na serię plotek i oskarżeń kierowanych w stronę Wonho, muzyk podjął decyzję o odejściu z boysbandu.

AKTUALIZACJA: 31 października 

godz. 11:45

Wonho opublikował list skierowany do fanów. Jego tłumaczenie znajdziecie poniżej:

Witajcie, tutaj Wonho,

 

Po pierwsze, chciałbym przeprosić za to, że nie jestem w stanie dostarczać fanom jedynie dobrych wspomnień oraz za to, że przyniosłem im smutek. Przepraszam za to, że zmartwiłem tyle ludzi moimi prywatnymi problemami.

 

Podczas promocji z Monsta X otrzymałem szczęście i miłość, na które nigdy nie zasłużyłem. Bardzo dziękuję wam za wszystkie cudowne wspomnienia. Członkom [zespołu], którzy pracowali ciężko ze mną i zostali ze mną, chciałbym podziękować i powiedzieć, że ich kocham. Chciałbym również pokazać im moje serce pełne skruchy.

 

Był czas, w którym byłem niedojrzały i popełniłem większe oraz mniejsze błędy. Jednak gdy zostałem trainee, a następnie  zadebiutowałem, pracowałem ciężko, aby nie wstydzić się za siebie.

 

Informuję, że opuszczam dzisiaj Monsta X.

 

Przepraszam, za sprawienie bólu członkom [Monsta X] przez niefortunne zdarzenia powiązane ze mną. Przede wszystkim, przepraszam za rozczarowanie moich fanów, którzy wierzyli we mnie. Podjąłem tę decyzję, po zobaczeniu jak dużo ludzi przechodzi przez trudne chwile z mojego powodu.

 

Jeszcze raz, szczerze chylę głowę, aby przeprosić fanów, którzy wierzyli i wspierali mnie.

Proszę, dajcie siłę Monsta X.

Członkowie [Monsta X] nie mają nic wspólnego z tą sytuacją.

Z ostrożnością proszę, abyście chociaż wspierali i byli zachętą dla pozostałych członków.

Oni są zbyt dobrymi ludźmi, aby ich zatrzymać i zranić z powodu kogoś takiego jak ja.

Jestem pełen wdzięczności dla staffu, członków i naszych fanów, którzy pozwolili mi cieszyć się takim błogosławieństwem do tego momentu.

 

 

Oryginalny post: Chociaż Monsta X jest w trakcie promocji swojego najnowszego krążka „FOLLOW: FIND YOU”, wokalista podjął decyzję dotyczącą opuszczenia grupy. Muzyk w świetle ostatnich oskarżeń „nie chce, aby ostatnie wydarzenia miały wpływ na przyszłość Monsta X”.

Starship Entertainment wydało oświadczenie dotyczące odejścia Wonho. Jego tłumaczenie przeczytacie poniżej:

Witajcie,

 

Po pierwsze, chcielibyśmy wyrazić swoją wdzięczność wobec wszystkich, którzy w ostatnich dniach i w przeszłości przekazywali Monsta X dużo miłości.

 

Po długiej dyskusji z Wonho doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie rozstać się w tym momencie.

 

Bardzo szanujemy decyzję Wonho, który nie chce, aby seria ostatnich wydarzeń miała wpływ na wszystkie ekscytujące rzeczy, które aktualnie spotykają Monsta X i te, które czekają na członków w przyszłości. Będziemy kontynuować podejmowanie czynności prawnych przeciwko złowrogim oraz wywołującymi zamieszanie plotkami związanymi z tą sprawą.

 

Bardzo przepraszamy za wszystkie niedogodności, które ta wiadomość może wywołać.

 

Wonho nie będzie od dzisiaj uczestniczył w żadnych aktywnościach Monsta X, a grupa będzie kontynuować harmonogram na ten tydzień w sześcioosobowym składzie.

Przepraszamy za wszystkie trudności, jakie może to spowodować.

 

Bardzo żałujemy, że musimy przekazać tak rozczarowującą wiadomość, szczególnie związaną z Monsta X, którzy zawsze otrzymywali dużo wsparcia. Obiecujemy, że powrócimy z lepszą muzyką i występami dla fanów Monsta X.

źródło zdjęcia: Oficjalny Twitter Monsta X

 1. Jest mi okropnie przykro że doszło do tej tragicznej sytuacji. Październik jest tak okropnym miesiącem dla kpopu w tym roku. Jeśli jest to podjęta decyzja przez Hoseoka to w pełni to szanuje. Chciałabym podziękować mu za to co robi dla monsta x i życzyć dalszej dobrej kariery jemu i jak i chłopakom. Monbebe pokażmy nasze wsparcie chłopakom i Wonho. Bądźmy z nimi.
  Trzymajcie się!

 2. Mogę porównać siebie bardziej do kpop’erki niż Monbebe. Jednak pomimo tej różnicy poczułam zawód i lekkie ukłucie w sercu. Wonho był i jest moim ulubieńcem spośród innych członków.
  Fakt, czuję się lekko zawiedziona i smutna ale nieukrywam, że akurat październik jest wyjątkowo trudnym miesiącem dla kpop’u.
  Jeżeli Ho chciał odejść, to, to zrobił. Była to jego osobista decyzja, którą poniekąd rozumiem. Pomimo smutku życzę Hoseok’owi i reszcie zespołu szczęścia i powodzenia.
  Pamiętajcie,
  Fighting!

 3. Jejku co jest? Najpierw Woojin a teraz Wonho! Jeju jest mi tak przykro ten rok jest jakiś pechowy dla kpopu:((

 4. To jest niesprawiedliwe. Dlaczego On obrywa za coś co wydarzyło się ponad 6 lat temu i nie wyzadziło nikomu żadnej krzywdy. Czy na prawdę potrzebna nam kolejna strata w kopie żebyśmy zrozumieli że idole to takie same osoby jak my? Boli mnie serce jak patrzę na tę sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.