Pomimo tragicznych wydarzeń z końca zeszłego roku, członkowie SHINee chcą żyć dalej i rozwijać swoją karierę. Pamiętają jednocześnie o swoich korzeniach i, co najważniejsze, o przyjacielu, którego utracili. Trzecia część projektu “The Story Of Light” sprzyja refleksjom i pomaga uporać się z codziennością. Co jeszcze znajdziemy na płycie? Sprawdźcie nasze podsumowanie ostatniego EP, wydanego z okazji 10. rocznicy istnienia boysbandu.

Trylogia „The Story Of Light” dobiegła końca wraz z wydaniem Our Page. Chociaż wszystkie albumy posiadają podobny styl muzyczny, atmosfera trzeciego krążka ostaje od dwóch pozostałych. Powodem może być świadomość, że ogromny projekt dziesięciolecia kariery zespołu już za nami. Wyjątkowość płyty to także jej taktowny ukłon w stronę zmarłego Jonghyuna, któremu dedykowany jest tytułowy utwór.

Tekst piosenki napisali wszyscy członkowie SHINee, a pomagała im producentka SM Entertainment, Kenzie. Koreański tytuł można tłumaczyć jako „Słowa, które pozostawiłeś”. Jest to także pierwsze wersy refrenu: „Piękne słowa, które pozostawiłeś / Stały się poezją, piosenką / Nasze głosy unoszą się tam, gdzie jesteś / Wiemy, że dotrą do Ciebie”. Bezpośredni zwrot do Jonghyuna to wyraz uznania dla twórczości wokalisty. Wcześniej komponował i pisał teksty nie tylko dla siebie i swojego zespołu, ale także dla innych artystów. Refren nie jest jedynym nawiązaniem do przeszłości grupy – polecamy przeczytać tekst utworu, aby w pełni zrozumieć jego przekaz.

 Our Page jest nie tylko nośnikiem wspomnień. To także obietnica, jaką składają członkowie SHINee wobec siebie, Jonghyuna oraz fanów. Chcą wspólnie iść dalej, rozwijać się i dokończyć swoją historię. Projekt „The Story Of Light” był świetnym sposobem na to, żeby odbić się od dna oraz razem z fanami przejść przez żałobę i stanąć twarzą w twarz z przyszłością. Członkowie SHINee nie zapomną o tym, kim byli – piąty mikrofon zawsze będzie oczekiwał na scenie.

Wydaje się, że zespół skupił się przede wszystkim na tytułowej piosence, resztę utworów na albumie oddając w ręce SM Entertainment. Wśród producentów znajdziemy m.in. członków Music Cube i Joombas, Blue Bus, Andreasa Oberga, Simona Petrena, Gustava Karlströma i DEEZ. Na końcu krążka czeka słuchaczy miła niespodzianka, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzy.

  1. 네가 남겨둔 말 (Our Page) 
  2. Tonight – piosenka nagrana jest w stylu R&B. Łączy w sobie klasyczne pianino i elektroniczne wstawki, niezagłuszające wokale SHINee. Jest to romantyczny wywód mężczyzny, który tęskni za swoją ukochaną.
  3. Retro – melodia trzyma się tytułowej tematyki kawałka. W utworze R&B słyszymy przede wszystkim elektryczną gitarę oraz kontrabas, które razem tworzą typowy dla tego gatunku groove. W tekście znajdziemy wiele słownych „retro” nawiązań do partnerki i miłości.
  4. I Say – najwolniejsza pozycja z całej płyty. Ballada posiada bardzo klasyczne instrumenty orkiestrowe, dopełniające poczucie wrażliwości płynące z tekstu. Bohater słów przekonuje swoją ukochaną, że nie muszą od siebie odchodzić, a on będzie dla niej filarem, który będzie ją wspierał.
  5. Lock You Down – na koniec albumu zawarto specjalny numer. Nagranie zawiera głos Jonghyuna, prezentując SHINee w pełnym składzie. Jest to bynajmniej spokojna kompozycja. Grupa przedstawiła się w stylu, z jakiego go znamy – w rytmicznej, wesołej wersji. W tekście mężczyzna zuchwale rozmyśla, jak zatrzymać przy sobie dziewczynę na całą noc.

Trzeci odsłona „The Story Of Light” otrzymała świetne wyniki na światowych rankingach iTunes. Tego samego dnia zaplanowana była premiera albumu „WHO, YOU” NU’EST W, który promował kawałek Dejavu. Obie płyty zgodnie wymieniły się miejscami na rankingach. Dejavu zdobyło uznanie na ojczystych listach, a Our Page na globalnych. SM Entertainment poinformowało, że „The Story Of Light EP. 3” znalazło się na pierwszym miejscu notowania iTunes w 29 krajach. Nam udało się uchwycić moment, na którym widnieje 27 „jedynek”, w tym w Polsce. Dzięki temu 26 czerwca album znalazł się na pierwszym miejscu światowego rankingu iTunes, a na globalnej cyfrowej liście artystów z dnia 25 czerwca – na 20. lokacie.

Poniżej przedstawiamy także rankingi iChart, na których widnieją wyniki z koreańskich list. Zdjęcia pochodzą z 25 czerwca 19:30 KST i 20:30 KST.

Pierwszy comeback stage SHINee odbył się w Mnet M!Countdown. Zespół przedstawił promocyjne Our Page oraz Tonight. Później mogliśmy zobaczyć występy w Music Bank (Our Page), Music Core (Our Page, Tonight) oraz Inkigayo (Our Page, Tonight). Zobaczcie występy poniżej:

 

Tym albumem SHINee otworzyło przed fanami serca. Drodzy Shawole, co czuliście, słuchając trylogii „The Story Of Our Light”? Zachęcamy do pozostawienia komentarza!

 

źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.