Dziewczęta z GFRIEND rozpoczęły sierpniową falę comebacków swoim nowym mini-albumem, „Parallel”. 

Tytułowym kawałkiem nowego krążka GFRIEND jest Love Whisper. W piosence zespół pokazuje dziewczęcy i delikatny koncept, w którym mogliśmy zobaczyć girlsband na początku kariery. Lekkiej kompozycji towarzyszy jednak wyrazista choreografia, która też jest wizytówką dziewcząt. Co ciekawe, taniec dla GFRIEND ułożył choreograf BTS. Love Whisper opowiada o wyznaniu miłości, do którego przygotowujemy się, chociaż boimy się odrzucenia. W klipie widzimy artystki na wakacyjnej podróży w gronie przyjaciół.

Na krążku, oprócz tytułowej piosenki, znajdziemy sześć nowych utworów i instrumentalną wersję Love Whisper. Całą promocję „Parallel” mogliście śledzić u nas. Tracklistę sprawdźcie poniżej:

  1. Intro (Belief) – wstęp do całego albumu, bezpośrednio połączony z tytułową piosenką. Głos Yuju dobrze współgra z melodią zabawkowego pianina.
  2. Love Whisper
  3. Ave Maria – taneczny utwór z elementami stylu disco i wyraźnym beatem. Piosenka opowiada o relacji, która trwa pomimo rozstania.
  4. One-Half – urocza kompozycja w stylu lat 90. Mówi o poczuciu spełnienia z powodu obecności naszej drugiej połówki.
  5. Life Is A Party – retro kawałek w stylu disco-pop. Opowiada o cieszeniu się każdym dniem naszego życia.
  6. Red Umbrella – druga propozycja w stylu retro z wyraźnym beatem. Piosenka opowiada o spotkaniu pary podczas deszczu.
  7. Falling Asleep Again – płytę kończy ballada w stylu R&B. Kawałek opowiada o poczuciu bezpieczeństwa w związku z obecnością drugiej osoby. GFRIEND zadedykowały ten utwór swoim fanom, Buddy.
  8. Love Whisper inst.

Półtorej godziny po premierze, sześć utworów z „Parallel” znalazło się w koreańskich zestawieniach muzycznych. Najwyżej uplasował się tytułowy singiel albumu – Love Whisper. Zobaczcie, jak poradziły sobie inne piosenki:

Nowy album odniósł sukcesy na całym świecie. Dzień po premierze utrzymywał się na pierwszych miejscach w rankingu iTunes w Tajwanie oraz Hongkongu. Wszystkie wyniki możecie sprawdzić poniżej:

Dziewczęta pierwszy comeback stage zaliczyły w MBC Music Show Champion. Potem pojawiły się też w Mnet M!Countdown, KBS Music Bank i MBC Music Core. Poniżej możecie natomiast zobaczyć nagranie występu z showcase’u girlsbandu:

 

 

źródła: (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.