Rozpoczęła się promocja nowej solowej płyty wokalisty BIGBANG.

AKTUALIZACJA: 15 sierpnia 2017

Dzień przed premierą płyty opublikowany został teaser Wake me up oraz skrót wszystkich ośmiu utworów. Taeyang pracował przy sześciu z nich, komponując je i pisząc słowa.

 


„WHITE NIGHT” można zamawiać przedpremierowo na oficjalnej stronie YG oraz KPOPTOWN czy Choice Music. Płyta w sklepach pojawi się 23 sierpnia.

 

AKTUALIZACJA: 14 sierpnia 2017 godzina 14:00

Muzyk zaprezentował wygląd okładek swojego albumu. Zostanie on wydany w trzech wersjach: red, white i blue. Każda z nich wykonana jest ręcznie ze sprasowanych kwiatów.
W mediach pojawił się też komentarz odnoszący się do Darling – piosenka powstała już cztery lata temu. Wbrew pozorom nie jest to utwór pożegnalny, a przekaz zaśpiewany bardzo emocjonalnie.

 

 

AKTUALIZACJA: 14 sierpnia 2017

Lider Block B, Zico, jest pierwszym potwierdzonym artystą, który pojawi się na „WHITE NIGHT”. Wiadomo, że muzycy wspólnie pracowali nad utworem. Prócz tego, wytwórnia YG opublikowała wideo teaser Darling, a także grafikę zapowiadającą relację na żywo godzinę przed premierą albumu.

 

 

AKTUALIZACJA: 11 sierpnia 2017

Wake me up jest dziełem producentów The Black Label. Sam Taeyang wyznał, że piosenka pokazuje nowe kolory jego wokalu. Opowiada ona o niechęci wybudzenia się ze snu o swojej miłości. Muzyk przyznał, że kawałek podobał mu się od konceptu do finalnego wykonania.

 

AKTUALIZACJA: 10 sierpnia 2017

Ogłoszona została nazwa tytułowej piosenki, która znajdzie się na nowym albumie Taeyanga. Darling jest owocem współpracy z Teddym, którego ostatnią produkcją dla muzyka było Eyes, nose, lips. Darling opisuje smutek towarzyszący osobie po zerwaniu z ukochaną osobą.

 

AKTUALIZACJA: 9 sierpnia 2017
Wytwórnia Yg opublikowała krótki teledysk do pierwszego utworu, który pojawi się na „White Night”, Intro. Pomimo, że jest to jedynie kompozycja wprowadzająca do całego albumu, muzyk postanowił podkreślić jego wagę poprzez wideo. Sceny miejskie zostały nagrane w Los Angeles, natomiast ujęcia gór lodowych to krajobraz Alaski i mają one symbolizować znaczenie „białej nocy”, czyli zjawiska, gdy zmierzch zastępowany jest brzaskiem i nie występuje w pełni zaciemnienie nieba. Na nagraniu słychać kilka słów utworu, które brzmią „Żeby oddychać ponownie, żeby marzyć razem. Chcę mieć nadzieję, że jest obok, jakby to był mój ostatni [raz]”.(„To breathe again / To dream together / I just wanna hope you close / Like it’s my last”).
Pod koniec filmiku wypisane są nazwiska osób pracujących przy projekcie, w tym 10 producentów z YG Entertainment, THE BLACK LABEL i innych: Teddy, Choice37, Future Bounce, Kush, Peejay, Woojin Seo, 8!, R.Tee, 24, Joe Rhee.


Oryginalny artykuł: Na social media YG Entertainment został opublikowany pierwszy teaser nadchodzącego wydawnictwa. Nowy pełny album Taeyanga usłyszymy już w przyszłym tygodniu, 16 sierpnia. Będzie zatytułowany „White Night”, tak samo, jak światowa trasa koncertowa artysty

Jak informowaliśmy wcześniej, płytę będą promować dwa utwory, do których nagrane zostały wideoklipy. Według źródeł, nowe piosenki oraz teledyski mają różnić się od wcześniejszej twórczości wokalisty BIGBANG. 

Będzie to pierwszy solowy comeback Taeyanga od ponad 3 lat. Po premierze albumu, piosenkarz wyruszy w światową trasę koncertową, którą rozpoczną 2 show w stolicy Korei, Seulu.

Wszystkie informacje o comebacku artysty znajdziecie w tym artykule w formie aktualizacji.

 

źródła: (1)(2)(3)(4)(5)(5)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.