Dziewięć nowych piosenek, dwa nowe teledyski, ponad 660 tys. sprzedanych płyt w preorderze. Comeback EXO już tu jest!

Nie minęło dużo czasu od ogłoszenia powrotu boysbandu. Przez ostatni tydzień EXO nie dawało nam o sobie zapomnieć, pokazując najpierw teasery nazwy albumu, potem zdjęcia promocyjne, aż w końcu zapowiedzi MV. Mogliście śledzić poczynania promocyjne grupy na naszej stronie.

Kiedy 9 czerwca w Korei wybiła północ, trzeci studyjny album EXO ujrzał światło dzienne. Na płycie znajdziemy 9 piosenek, nagranych w różnych stylach muzycznych: od mocnych brzmień Monster, poprzez Artificial Love w stylu groovy, do Lucky One – gdzie usłyszymy połączenie R&B i funk’u. „EX’ACT” od rozpoczęcia preorderu zamówiło ponad 660 tys. osób! Tym samym EXO pobiło swój własny rekord, który wcześniej należał do „EXODUS” (650 tys. zamówień w preorderze). Pełna lista piosenek, które znajdziecie na płycie, znajduje się poniżej:

 1. Lucky One
 2. Monster
 3. Artificial Love
 4. Cloud 9
 5. Heaven
 6. White Noise
 7. One and Only
 8. They Never Know
 9. Stranger
 10. Lucky One (wersja instrumentalna)
 11. Monster (wersja instrumentalna)

Na YouTube opublikowano również teledyski do głównych piosenek z krążka: Monster i Lucky One. Pierwszy z nich jest mrocznym klipem z mocną i zdecydowaną choreografią, która skupia się na akcentowaniu dźwięków perkusyjnych. Zyskuje też na wielu ruchach bazujących na izolowaniu poszczególnych części ciała. Tekst piosenki mówi o miłości, która sprawia, że tracisz rozum i nie potrafisz z niej zrezygnować. Utwór powstał przy współpracy Kenzie z LDN Noise i Rodnae „Chikk” Bell. Słowa do Monster napisała natomiast Kenzie i Deepflow.

 

 

Zupełnie inny klimat zobaczymy natomiast w Lucky One. W teledysku chłopcy zamknięci są w szpitalu, nie wiemy jednak dlaczego. W końcu decydują się na ucieczkę, w czym pomagają im moce znane nam z pierwszych teledysków grupy (MAMA). Szpital przypomina jednak labirynt, dokładnie ten, który pamiętamy z Overdose. Tekst piosenki opowiada o wielkiej miłości i szczęściu, które wraz z nią znajdujemy. Koreański tekst napisali: JQ, Seo Lim, Choi Jin Sun i Chang Yeo Jin. Chiński natomiast Arys Chien. Za aranżację utworu odpowiada LDN Noise, który również go skomponował wraz z Andrew Choi i Adrianem McKinnonem. Zobaczcie klip poniżej:

 

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chłopcy z EXO urządzili na platformie Vlive+ specjalne transmisje, które miały przybliżyć ich do fanów. Dzięki temu, mogliśmy towarzyszyć D.O podczas gotowania, grać z Baekhyunem, czy komponować razem z Chanyeolem.

8 czerwca o 20 KST (13 polskiego czasu) rozpoczął się natomiast specjalny showcase, który mogliśmy obejrzeć zarówno na Vlive+, jak i YYT w Chinach. Chłopcy zaprezentowali najpierw Call Me Baby, po czym zaczęła się rozmowa o „EX’ACT”. Poprowadził ją Leeteuk (Park Jeong Su) z Super Junior. Zespół zaprezentował też występ z Lucky One. Następnie każdy z członków EXO przedstawił krótko jedną z nowych piosenek. Dowiedzieliśmy się również, że słowa do Heaven napisał Chanyeol, po czym grupa ją zaśpiewała.

Warto dodać, że przed ostatnim występem z Monster, Chanyeol zaprosił publiczność do wspólnego śpiewania piosenki. Był to utwór, który wokalista napisał razem z EXO-L. Zobaczyliśmy również specjalny film, na którym członkowie zespołu dziękują sobie nawzajem za ciężką pracę. Po występie chłopcy uczcili swój comeback tortem i zapowiedzieli jutrzejszy udział w M!Countdown.

Oprócz tego, EXO wystąpi w piątkowym KBS Music Bank, sobotnim MBC Music Core i niedzielnym SBS Inkigayo.

Godzinę po wypuszczeniu albumu, Monster, Lucky One i inne piosenki z „EX’ACT” znalazły się na szczytach czołowych list TOP100 w Korei, takich jak: Mnet Music, MelON, Genie, Naver Music, Bugs, czy Soribada.

Która nowa piosenka z „EX’ACT” podoba Wam się najbardziej?

 

źródła: (1) (2) (3) (4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.