Block B powróciło na scenę po kilku miesiącach z nowymi piosenkami, które mają dopełnić ich wydawnictwo z listopada 2017. Jakie brzmienia znajdziemy na „Re: Montage”?

Pod koniec zeszłego roku usłyszeliśmy „Montage” z pięcioma zupełnie różnymi piosenkami. Album pokazywał wiele stron Block B, zarówno jako wykonawców, jak i muzyków. Zespół postanowił wydać rozszerzoną wersję krążka z kilkoma nowymi pozycjami. 

Płytę promuje pełne emocji Don’t Leave. Melodia kawałka, skomponowana przez Park Kyunga, jest mieszkanką popu i rocku z delikatnymi dźwiękami syntezatorów w średnim tempie. Całości dopełniają wokale grupy, tworząc sentymentalną i dojrzałą atmosferę. Za tekst odpowiedzialni byli Park Kyung i Zico. Opowiada on o bolesnym rozstaniu, po którym bohater piosenki zdał sobie sprawę, co stracił. Nie może sobie poradzić z odejściem partnerki i dopiero teraz docenia wszystkie jej cechy.

Na krążku, oprócz kawałków z „Montage”, znalazły się jeszcze dwa nowe utwory: solówki Jaehyo i U-Kwona. Pierwsza z nich, At Last, to koreańska wersja piosenki z japońskiego EP „Project-1”. Do oryginalnej wersji numeru opublikowano w grudniu teledysk, który zobaczycie TUTAJ. Delikatna ballada opowiada historię pary, która stoi w obliczu rozstania. Jednak pomimo zakończenia związku, nadal czekają na siebie na przystanku autobusowym, gdzie codziennie się spotykali.

Solówka U-Kwona, Everythin’, została nagrana w stylu R&B, który dobrze komponuje się z brzmieniem syntezatorów i rytmicznym wokalem muzyka. Co ciekawe, artysta brał udział w pisaniu tekstu do kawałka. Mówi on o dziewczynie tak pięknej, że po jej zobaczeniu nie można trzeźwo myśleć i działać.

Na koreańskie rankingi trafiła jedynie Don’t Leave. Piosenka po ośmiu godzinach trafiła na czołówkę notowania Bugs oraz znalazła się na drugim miejscu listy Soribada. Nieźle poradziła sobie także na Genie, gdzie była 6.. Szczegółowe wyniki znajdziecie niżej (dane pochodzą z 8 stycznia z 11:30, 14:30 i 18:30 czasu polskiego).

Seven Seasons zapowiedziało promocję płyty w programach muzycznych. Pierwszy taki występ będziemy mogli zobaczyć w czwartek (11.01) w Mnet M!Countdown. Kilka godzin po premierze „Re: Montage”, na kanale Dingo Music pojawiło się natomiast wideo z minimalistycznym wykonaniem Don’t Leave na żywo. Zobaczycie je poniżej:

Przypominamy, że całą promocję “Re: Montage” znajdziecie w tym artykule. Ponadto, jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o oryginalnej wersji krążka, zajrzyjcie do naszego artykułu podsumowującego – TUTAJ.

 

źródło:(1)(2)
źródło zdjęcia: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.