Najnowszy krążek Block B powstał dzięki wielu elementom, nad którymi ciężko pracowali wszyscy członkowie zespołu. „Montage” ma pokazywać to, co aktualnie ich inspiruje i jak zmienili się przez ostatnie lata swojej kariery. Przeczytajcie, co warto wiedzieć o szóstym mini-albumie grupy!

Po roku i prawie siedmiu miesiącach od premiery swojej ostatniej płyty, Block B powróciło na scenę z nowym krążkiem. „Montage”, według opisu Seven Seasons, to rezultat połączenia wielu pojedynczych kawałków, takich jak: muzyka, teksty, choreografie czy zdjęcia. Wszystkie te elementy zeszły się w jedno, tworząc nowy album zespołu. Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie przedpremierową promocję krążka, znajdziecie ją TUTAJ.

Mini-album promuje Shall We Dance, produkcji Zico i Poptime. Kawałek łączy w sobie muzykę wyprodukowaną cyfrowo i analogowo. Daje nam to jedyne w swoim rodzaju połączenie panujących na rynku trendów z brzmieniem vintage. Całość uwydatnia szybkie tempo numeru z latynoskimi klimatami. W tekście, który napisali Zico i Park Kyung, Block B zachęca nas do dobrej zabawy i zapomnieniu o swoich zmartwieniach. Artyści przekonują, że przy każdej ich piosence można się tak bawić.

W proces tworzenia albumu zaangażowali się członkowie Block B. W rezultacie usłyszeliśmy piosenki autorstwa Zico, Park Kyunga i B-Bomba. Grupa pokazała się na „Montage” z jak najlepszej strony, nagrywając różnorodne kawałki i nie zamykając się na jeden styl muzyczny. Więcej o kawałkach z mini-albumu przeczytacie poniżej:

  1. My Zone – koreańska wersja japońskiego singla Block B z zeszłego roku. Zico połączył w niej elementy punku, elektroniki i trapu, co tworzy ogólny funkowy klimat piosenki. W tekście, który współtworzył raper Penomeco, grupa śpiewa o sobie i swojej sławie jako muzyków.
  2. Shall We Dance
  3. 일방적이야 (One Way) – kawałek autorstwa Park Kyunga. Popową melodię dopełniają brzmienia reggae, co stworzyło lekką i bardzo pozytywną kompozycję. Słowa utworu opowiadają historię związku, w którym obie strony myślą tylko o swoich potrzebach, nie zwracając uwagi na pragnienia drugiej połówki. Pomimo kłótni i nieporozumień, nadal chcą być jednak razem.
  4. 이렇게 (Like This) (Vocal Unit)­ – pierwsza ballada w producenckim dorobku Park Kyunga. Numer oparty jest na dźwiękach pianina i smyczków, które razem z głosami wokalistów Block B nadają całości baśniowej atmosfery. Tekst nawiązuje do wspomnień o utraconej miłości, które powracają do nas jak sen podczas samotnych nocy.
  5. Give & Take (B-Bomb Solo) – mini-album zamyka sensualna kompozycja B-Bomba. Numer opiera się na funkowych dźwiękach gitary elektrycznej i zmysłowym beatcie. Piosenka opowiada o wzajemnej relacji dwójki kochanków i chęci spełniania życzeń tej drugiej osoby.

Shall We Dance półtorej godziny po wydaniu znalazło się w pierwszej 20 wszystkich rankingów muzycznych w Korei. Kilka godzin później wskoczyło też na pierwsze miejsce listy Bugs. Najlepiej z utworów „strony B” poradziło sobie natomiast One Way, które w najlepszym momencie plasowało się na 7. pozycji notowania Bugs. Aby powiększyć należy kliknąć w obraz, bądź otworzyć go w nowej karcie.

Chociaż przez ostatni rok członkowie Block B nie próżnowali w wydawaniu nowych solowych kawałków, nie pojawiali się w programach muzycznych. Ostatnio mogliśmy zobaczyć w nich bowiem unit zespołu, BASTARZ, w listopadzie 2016 roku. Przy okazji promocji „Montage”, grupa zapowiedziała jednak liczne występy w koreańskich show. Jak na razie, mogliśmy ich oglądać w Mnet M!Countdown oraz KBS Music Bank. W obu programach zaprezentowali się z Shall We Dance oraz One Way. Czwartkowe wideo zobaczycie poniżej, a piątkowe w linkach: [SHALL WE DANCE][ONE WAY].

Na portalu Naver STARCAST pojawiła się galeria zdjęć zza kulis sesji zdjęciowej do „Montage” oraz klipu do Shall We Dance. Fotografie znajdziecie też u nas:

 

 

źródło:(1)(2)(3)
źródło zdjęcia: Naver STARCAST Block B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.