Po comebacku z “Eclipse” w niekompletnym składzie, EXID z dumą zaprezentowało osobiście napisane i skomponowane nowe utwory. Zapraszamy do przeczytania podsumowania premiery “Full Moon”!

Po kwietniowym comebacku EXID wróciło z dziewiątym krążkiem. “Full Moon” to kontynuacja “Eclipse” – w obu tytułach ważne jest ich metaforycznie znaczenie. Ukazana zmiana z jednej do drugiej fazy księżyca, w tym wypadku od zaćmienia do pełni, symbolizuje girlsband, który nagrał najnowsza płytę w kompletnym składzie. Przypomnijmy, że liderka Solji, ze względu na chorobę, nie uczestniczyła w procesie tworzenia “Eclipse”.

Album promuje pełen seksapilu i pewności siebie kawałek DDD (lub też Deol Deol Deol). Przypomina on chwilami Up & Down, Ah Yeah czy Night Rather Than Day, co pokazuje, że grupa konsekwentnie kreuje swój wizerunek i starannie dobiera główne utwory. Charakteru piosence nadaje kilka elementów, które są składową stylu grupy:

  • oryginalna muzyka – popowe brzmienie z prowadzącą gitarą basową
  • powtarzane wyrażenia, które mają zapaść w pamięć – fragment, gdy LE wymawia “deol deol deol”
  • łatwe do powtórzenia kroki, z którymi można identyfikować utwór – scena tańca w teledysku, gdy artystki stoją tyłem i podnoszą koszulki do góry.

  1. DDD
  2. Too Good to Me – energiczna, elektroniczna piosenka. Członkinie EXID zwracają się w niej do chłopaka, który za bardzo okazuje wobec nich uczucie, będąc wręcz natrętnym.
  3. Dreamer (Solji solo) – pierwsze solo na płycie należy do Solji, która po prawie rocznej przerwie wróciła z pełną emocji marzycielską balladą i, co najważniejsze, jej wysokiego wokalu.
  4. Alice (Jeonghwa solo ft PINKMOON) – słodki głos Jeonghwy z połączeniu z elektroniką PINKMOON odbiega od stylu, do którego przyzwyczaił nas zespół. Pokazuje to otwartość członkiń na inne brzmienia.
  5. Weeknd (duet LE i Hani) – LE i Hani porównują chłopaka do weekendu, na który z niecierpliwością wyczekuje się cały tydzień. W melodii przenikają się nuty disco, funky i elektroniki, tworząc lekką kompozycję. Za tekst i aranżację odpowiada raperka zespołu.
  6. Foolish (Hyerin solo) – Hyerin miała okazję zaprezentować swój mocny głos, zastępując Solji w “Eclipse”. Tym razem wokalistka wykonała emocjonalną balladę, w której usłyszymy ból, smutek i zrezygnowanie. 

Po premierze grupa udostępniła zakulisowe wideo z pracy w studiu nagraniowym oraz na planach zdjęciowych, które możecie obejrzeć poniżej:

Tytułowe DDD zadebiutowało na 4. miejscu w rankingu Bugs i dotarło tam na szczyt w przeciągu doby. Również na Soribada piosenka osiągnęła sukces i uplasowała się na najwyższym szczeblu w pierwszych 24 godzinach.

Już w dniu wydania krążka teledysk wyświetlono prawie 2 miliony razy. Album uplasował się w pierwszej dziesiątce w Tajwanie, Wietnamie, Hong Kongu, Argentynie, Tajlandii, Malezji i Singapurze. Tytułowa piosenka znalazła się natomiast na wysokich pozycjach w Tajwanie, Hong Kongu, Finlandii, Tajlandii, Wietnamie i Singapurze. W rankingach pojawiło się także solo Solji.

 

źródło zdjęcia: naver.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.