Dziewczyny z EXID wróciły na scenę z nową, spójną płytą.

Album „Eclipse” ujrzał światło dzienne w poniedziałek 10 kwietnia. Artystki w jednym z wywiadów przed comebackiem wyjaśniły znaczenie jego nazwę: „Ważny dla nas jest tytuł albumu. Po angielsku oznacza zaćmienie. Nasz comeback nie jest pełen, ponieważ nie ma z nami Solji. Jednak gdy do nas dołączy, będziemy jak księżyc, który niedługo będzie w pełni.” Przypomnijmy, że Solji jest w trakcie leczenia i nie wiadomo, kiedy wróci na scenę.

Nowy album EXID nie zajął do tej pory wysokich miejsc w notowaniach, ale zamyka pierwszą piętnastkę. Warto jednak przeanalizować spójny i przemyślany materiał, który przygotowały dziewczęta.
Zespół nie odszedł od wcześniejszej kolorystki, co sprawia, że teledysk przypomina L.I.E. Raczej statyczne sceny kierują uwagę na każdą z członkiń, które kolejno prezentują swoje indywidualne walory. Choreografia nie jest przesadnie energiczna, dzięki czemu komponuje się w łagodne disco.


Możemy również usłyszeć wersję Night Rather Than Day na żywo, która została opublikowana przez kanał Dingo. Piosenkarki udowadniają swoje wokalne możliwości, dobrze się przy tym bawiąc.

Na płycie usłyszymy pięć piosenek i jeden utwór instrumentalny:
1. Boy nie bez powodu jest pierwszą piosenką. Ma również charakter wstępu do całej płyty. Jest to wyznanie dziewczyny, która czuje się samotna, szczególnie w nocy, gdy chciałaby do kogoś zadzwonić lub się przytulić. Jej pragnienie jest proste – potrzebuje chłopaka (ang. boy). Ostatnie zdanie piosenki, wypowiadane przez LE, silnie nawiązuje do tytułowego utworu Night Rather Than Day – „przyjdź w nocy, nie w dzień”. Bardzo prosty refren wpada w ucho dzięki prowadzącemu, drażniącemu dźwiękowi.

2. Night Rather Than Day to prośba do chłopaka, żeby się z nią spotkał. Mogą zrobić to jednak wyłącznie w nocy, bo w ciągu dnia dziewczyna ma napięty grafik. Marzy ona o tym, żeby położyć się ze swoim ukochanym i oglądać księżyc w pełni. Z braku obecności Solji, głównego wokalu, to Hyerin stała się mocnym akcentem zespołu.

3. How Why opisuje miłość, która się skończyła i para chce się rozejść. Dziewczyna nie może jednak zrozumieć, dlaczego chłopak każe jej go opuścić. Syth-popowa melodia z wstawkami, spopularyzowanymi między innymi przez Chainsmokers, jest ukłonem zespołu w stronę zachodniej muzyki popularno-tanecznej.

4. Milk (solo Hani) to opis stanu po zerwaniu. Dziewczyna jest nieszczęśliwa i chociaż stara się wypełnić brak drugiej osoby – nic nie pomaga. Utwór, jako jedyny, nie ma tekstu napisanego przez LE. Dobrze dobrany podkład, pozwala Hani zaprezentować swoją melancholijną stronę.

5. Velvet (solo LE) – artystka porównuje do aksamitu ciało, usta i relację między kobietą a mężczyzną. Jest on tak delikatny i przyjemny, że nie chce się go opuszczać. Przeważnie ostra w głosie LE, w piosence wyraźnie łagodnieje. 

Dziewczyny przygotowały też specjalny występ w telewizji Mnet, w którym usłyszymy piosenkę z ostatniego comebacku – L.I.E oraz nowe Night Rather Than Day.


Dostępne jest już także zakulisowe nagranie z nagrań do teledysku Night Rather Than Day. Możecie zobaczyć wideo poniżej.


Jeśli chcecie przypomnieć sobie promocję „Eclipse”, zajrzyjcie do naszego wcześniejszego artykułu.

 

źródła:(1)(2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.