Wytwórnia MBK Entertainment chce otrzymać prawo do nazwy swojego byłego girlsbandu.

Już niedługo grupa T-ara może stracić prawa do wykorzystywania tytułu, z jakiego znają ją fani. Według Koreańskiej Informacji o Prawach Własności Intelektualnej (Korea Intellectual Property Rights Information Service – KIPRIS), była wytwórnia zespołu MBK Entertainment 28 grudnia 2017 roku złożyła wniosek o przyznanie praw do nazwy „T-ara” do Koreańskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej. Trzy dni później członkinie girlsbandu rozstały się z firmą wskutek zakończenia kontraktów.

Reprezentant MBK Entertainment skontaktował się z mediami i tłumaczył decyzję firmy: „Zrobiliśmy to, ponieważ to oczywiste, że wytwórnia powinna posiadać prawa autorskie do nazwy ‘T-ara’.” Dowiedziano się jeszcze, że MBK nie skonsultowało się w tej sprawie z członkiniami zespołu.

Jiyeon, Qri, Eunjung i Hyomin wyraziły swoją opinię o tym wydarzeniu. Poprzez Instagram Jiyeon napisały: „Chcemy w przyszłości reprezentować naszą czwórkę fanom jako ‘T-ara’. Mamy nadzieję, że problem szybko się rozwiąże.”

Jeśli wniosek MBK Entertainment zostanie rozpatrzony pozytywnie, członkinie nie będą mogły używać dotychczasowego “T-ara” przez co najmniej 10 lat. Jeżeli tak się stanie, artystki będą zmuszone do zmiany nazwy zespołu. W takiej sytuacji był np. BEAST w zeszłym roku. Artyści, którzy opuścili Cube Entertainment stracili prawa do oryginalnego nazewnictwa i zadebiutowali pod pseudonimem „Highlight”.

 

źródło: (1)(2)
źródło zdjęcia: MBK Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.