Nie ulega wątpliwości, że przedstawiciele aktualnie trwającej generacji k-popu sięgają po zupełnie inne zabiegi stylistyczne w swojej twórczości niż ich seniorzy. Członkowie CRAVITY jednak bez problemu odnajdują się w otaczających nas trendach, jednocześnie starając się odnaleźć swój własny styl muzyczny.

Trwający rok obfituje w wiele ważnych i wyczekiwanych debiutów. Mimo to, nowy zespół spod skrzydeł Starship Entertainment przykuł sporą uwagę polskich jak i zagranicznych fanów (na naszej facebookowej grupie wskazaliście debiut CRAVITY jako ten, na który czekacie najbardziej). Chociaż agencja do samego końca zwlekała z potwierdzeniem ostatecznego składu grupy, wielu członków zdążyło zebrać spory fanbase jeszcze przed debiutem w CRAVITY. Warto przypomnieć, że Hyeongjun oraz Minhee po raz pierwszy dali się poznać szerszej publiczności jako członkowie X1. Grupa pod koniec września zeszłego roku wydała swój jedyny mini-album – „Quantum Leap”.

Tytułowym kawałkiem “ HIDEOUT: REMEMBER WHO WE ARE” zostało Break all the Rules. Zespół odważnie podążył za coraz popularniejszym trendem nawiązywania do problemów oraz wątpliwości młodych ludzi. Muzycy w utworze pragną bowiem zachęcić swoich odbiorców do nieskrępowanego łamania norm oraz odważnego podążania przed siebie. Co ciekawe, twórcy piosenki otwarcie przyznają, że ich inspiracją były inne kompozycje utrzymane w stylu urban hip-hop takie jak: Coming Over EXO, czy Alligator i DRAMARAMA Monsta X.

 

Zgodnie z zamysłem producentów, kawałki, które znalazły się na wydawnictwie powinny być odsłuchiwane po kolei, od pierwszej do ostatniej piosenki. Lista utworów zaczyna się bowiem od tych najbardziej dynamicznych, energicznych kompozycji, aby powoli wraz z odbiorcą, przechodzić do tych spokojnych, delikatnych propozycji. Co jeszcze skrywa debiutancki album zespołu? 

Krążek otwiera Top of the Chain, którego rockowy vibe bardzo dobrze współgra z wstawkami w stylu modern R&B. Tuż po głównym singlu, Break all the Rules, znajdziemy skomponowane przez Jooheona z Monsta X JUMPER. Kawałek od samego początku ukazuje nieograniczone pokłady młodzieńczej energii, które raper Monsta X widzi w CRAVITY. Kolejne na liście jest natomiast opowiadające o zmierzaniu się z ciężkimi chwilami Blackout. Piosenka jest fuzją popu, muzyki elektronicznej oraz urban-future trapu.

Druga część EP przenosi przenosi nas do delikatniejszych i bardziej emocjonalnych kompozycji. Na Stay muzycy pragną przedstawić nam swoje spojrzenie na świat, którego bardzo ważną częścią jest znalezienie sobie oparcia w kimś nam bliskim. Członkowie grupy nie zapomnieli również o pozycji, która może zagościć na stałe na naszych letnich playlistach. W tej roli idealnie sprawdzi się house popowe Cloud 9. Ostatnia pozycja na wydawnictwie, Star, opowiada natomiast o marzeniu członków CRAVITY, którzy chcą być gwiazdami świecącymi na niebie dla swoich fanów. 

Tuż po premierze wydawnictwo najlepiej radziło sobie na międzynarodowych listach przebojów. Album stanął na podium zestawienia iTunes w łącznie siedmiu krajach. Więcej szczegółów znajdziecie na poniższej grafice: 

źródło zdjęcia: Oficjalny YouTube Starship Entertainment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.